🎥🎭„ARIA/DNA” 🎭🎥

„ARIA/DNA” to historia o samotności, zagubieniu i próbie zdefiniowania samego siebie. Opowiada o dalszych, mniej znanych losach mitologicznej bohaterki.

Córka Minosa, króla Krety pomogła Tezeuszowi w przejściu labiryntu za pomocą niezwykłej nici, i pokonaniu Minotaura (jej przyrodniego brata). Heros obiecał poślubić Ariadnę i zabrał ją ze sobą na pokład statku, którym wracał do Aten. Nie dopłynął z nią jednak do celu. Porzucił ją pewnej nocy, w czasie snu na brzegu wyspy Naksos. Dlaczego? Jest wiele wersji zakończeń mitu. Według jednej z nich, Tezeusz tak naprawdę nigdy nie kochał Ariadny, tylko jej siostrę – Fedrę, którą również zabrał na pokład statku i później poślubił. Inna wersja mitu, dodatkowo wspomina o ciąży porzuconej Ariadny. Alternatywa mówi o bogu Dionizosie zakochanym w Ariadnie, który we śnie nakazuje Tezeuszowi porzucenie jej na Naksos.
Losy Ariadny na Naksos, również mają różne zakończenia w mitologii. Porzucona postanawia popełnić samobójstwo albo umiera podczas porodu. Inne zakończenie mówi o tym, że spotyka Dionizosa i zostaje jego żoną.

Dramat w formie słuchowiska przedstawią: Barbara Lach, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Wieczorek i Jakub Kowalczyk.


odc. 1

https://youtu.be/aV_WPeTLlIE


odc. 2

https://youtu.be/XFgCBAr1Ers


odc. 3

https://youtu.be/4Ez35_4mDvg


odc. 4

https://youtu.be/bPOcYxPIAwo