24. OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Jest nam ogromnie miło poinformować, że dwa nasze spektakle: „Mała draka o zwierzakach” Maliny Prześlugi oraz „Marvin” Marty Guśniowskiej zostały zakwalifikowane do I etapu 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

To już trzeci i czwarty tytuł, który Komisja zakwalifikowała do 24. edycji Konkursu. Przypomnijmy, że wcześniej do I etapu zakwalifikowano „Tancerkę” Artura Pałygi oraz „Hokus pokus, czary mary… i Król” Marty Guśniowskiej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka.

 

 
logo-okwpsw kopia

 
Beznazwy-1