MIKOŁAJKI W TEATRZE

Oto On – ten prawdziwy i wyczekiwany przez okrągły rok! Wszystkim naszym Widzom rozdaje cukierki, wraz z serdecznymi życzeniami wspaniałego i słodkiego dnia! Nasz Gość Specjalny spotyka się z małymi Widzami po każdym przedstawieniu, a mamy ich dziś aż 5! Jest radość na widowni ogromna!

WIĘCEJ

TEATRALNE LEKCJE JASEŁKOWE

W grudniu zapraszamy na niezwykłe spotkania z tradycjami bożonarodzeniowymi, podczas których dzieci będą miały okazję poznać szopkowe korzenie teatru lalek i piękne historie związane z Bożym Narodzeniem. Wraz z naszymi aktorkami zaśpiewają kolędę i będą miały szansę odegrać sceny znane z tradycyjnego „chodzenia z szopką”. Do udziału zapraszają Barbara Lach i Anna Wieczorek.

WIĘCEJ

ANIOŁY ŚLĄ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA – ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLASTYCZNE

Na początku grudnia, gdy większość z nas będzie już odczuwała atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rodzinnej atmosfery, chcemy zwrócić uwagę na osoby samotne i potrzebujące, które nie mają możliwości dzielenia świątecznej radości z bliskimi. Chcemy, by dzięki małej rzeczy, małemu gestowi, choć na chwilę zapomniały o troskach.

WIĘCEJ

XXIX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK 3-9 MAJA 2019

Drodzy Państwo, zapraszamy do wysyłania zgłoszeń do udziału w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 3-9 maja 2019. Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia 2018.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 17.11.2018/ FOTORELACJA

I tak oto dotarliśmy do końca działań warsztatowych projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Przez nami jeszcze wystawa podsumowująca projekt, a za nami ostatnie Czytanie-Działanie.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI 15.11.2018/ FOTORELACJA

Ostatnie czytanie w ramach cyklu Dramat w Akcji projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Zobaczmy to jeszcze raz na zdjęciach Grzegorza Gajosa.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 10.11.2018/ FOTORELACJA

Za nami przedostatnie Czytanie-Działanie, podczas którego książkę „Jabłonka Eli” Wydawnictwa Zakamarki, przeczytała dla Was Dorota Nowak. Działania plastyczne w wykonaniu Teresy Frąckowiak, a choreograficzne: Agnieszki Gołoś-Gołąb.

WIĘCEJ

WARSZTATY TWORZENIA KOTYLIONÓW

Ponad 200 osób – dzieci i ich opiekunów, uczestniczyło w niedzielnych warsztatach robienia kotylionów pn. „Pamiętamy o symbolach”. Zobaczcie, jakie to proste :)

WIĘCEJ

NASZA MAPA NIEPODLEGŁEJ/ FOTORELACJA

I tak oto powstała mapa Niepodległej z 1918 roku! Mapę układaliśmy z piasku, kamieni i kory, a za granice posłużyły nam cegły. Położyliśmy na niej również drzewa z bibuły, domy, ludzi i zwierzęta domowe. Nie zabrakło rzek z tiulu, pływających w nich ryb i oczywiście: symboli miast! Fantastyczna, familijna zabawa, była zarazem wspaniałą lekcją historii dla naszych najmłodszych!

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI/ TEATR. Poczuj to! 15.11.2018

15.11.2018 g. 17:00 na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI odbędzie się czytanie tekstu „Ile żab waży księżyc” autorstwa Maliny Prześlugi. Będzie to ostatnie w tym roku spotkanie z dramatem w ramach realizowanego projektu.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY