TEATR. ABCDEmocje/ TEATR. Poczuj to!

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru. Warsztaty w cyklu TEATR. ABCEmocje projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, poprowadzi Justyna Czarnota, pedagog teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

WIĘCEJ

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA CZYTANIE-DZIAŁANIE 9.11.2019

Drodzy Widzowie! Informujemy, że lista chętnych na Czytanie-Działanie 9.11.2019 jest już zamknięta. W związku z ograniczoną przestrzenią, w której warsztaty będą się odbywały, nie możemy przyjąć już nikogo więcej. Zatem w zajęciach mogą wziąć udział tylko osoby z potwierdzoną rezerwacją. Prosimy o wyrozumiałość.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI – TEATR. Poczuj to!

14.11.2019 g. 17:00 na Małej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI odbędzie się czytanie tekstu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” Elżbiety Chowaniec w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Na czytanie zapraszamy młodzież (13+) i dorosłych.

WIĘCEJ

PRZEDOSTANIE W TYM ROKU CZYTANIE-DZIAŁANIE

W sobotę 9.11.2019 o godz. 12:00 zapraszamy na przedostatnie w tym roku Czytanie-Działanie. Przed nami „Niebostrada”!

WIĘCEJ

MULTIKREACJE – WYRAŹ SIEBIE. STREET ART W TEATRZE

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat do udziału w kolejnej edycji warsztatów MULTIKREACJE, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!
Gdzie zabierzemy Was tym razem? W miasto! Ale, ale – nie wychodzimy z Teatru! Naszą własną ulicę wykreujemy dzięki niepowtarzalnemu klimatowi… „street artu”.

WIĘCEJ

CIEPŁO ŚWIĄT – KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA,  serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 26.10.2019/ FOTORELACJA

„Gdy Lusia Niedźwiedzińska znajduje w lesie ludzkie dziecko, jest zachwycona. Zabiera chłopca do domu i prosi mamę, aby pozwoliła jej go zatrzymać, choć stara i mądra niedźwiedzica ostrzega córeczkę: «Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe». Wkrótce Lusia odkryje, że mama miała rację.”

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI 24.10.2019/ FOTORELACJA

Surrealistyczną opowieść o trójce dziecięcych bohaterów, przedstawiła Agnieszka Wolny-Hamkało w poetyckim tekście „Nikt nas nie upomni”. A klimat tego tekstu niesamowicie objawił się na naszej scenie, podczas czytania performatywnego w reżyserii Martyny Majewskiej. Czytanie stało się także inspiracją do rozmów z młodzieżą – której z całego serca dziękujemy za te bardzo odważne i szczere wypowiedzi <3

WIĘCEJ

SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE/ FOTORELACJA

Dziś odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty pn. SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE realizowane w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Choć sam projekt realizujemy od 2013 roku, to ten cykl powstał dopiero podczas tej edycji. Zajęcia prowadzi nasza aktorka, Anna Wieczorek.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 19.10.2019/ FOTORELACJA

W ubiegłą sobotę uczestnicy zajęć poznali bardzo poruszającą książkę Petera Carnavasa “Ważne rzeczy” Wydawnictwa Adamada, opowiadającą o radzeniu sobie ze stratą kogoś bliskiego…

WIĘCEJ

STARSZE WPISY