CZYTANIE-DZIAŁANIE 14.7.2018/ FOTORELACJA

To były już ostatnie przed wakacjami warsztaty w ramach cyklu CZYTANIE-DZIAŁANIE projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. I zarazem drugie w tym roku spotkanie z upartym prosiaczkiem Bolusiem – bohaterem obrazkowej trylogii dla dzieci autorstwa Barbro Lindgren. Kolejne warsztaty już na początku września. A tymczasem – zdjęcia z soboty.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 7.7.2018/ FOTORELACJA

„Ulisa, Ludek i Katka muszą wyruszyć na otwarte morze, żeby znaleźć dla siebie nowe miejsce. Gdy w końcu dobijają do brzegu, wychodzą im na spotkanie trzy pudle. Czy to miejsce może być ich nowym domem? I czy będą mogli spróbować trochę frytek?” Tego na pewno dowiedzieli się uczestnicy zeszłotygodniowych warsztatów Czytanie-Działanie.

WIĘCEJ

NOC KULTURY/ FOTORELACJA

Po tegorocznej NOCY KULTURY pozostały już tylko wspomnienia. Przywołajmy je zatem raz jeszcze za sprawą fotorelacji z wydarzenia 😉 W OTLiA można było zobaczyć mappingową projekcję multimedialną DUCH TEATRU autorstwa Bartosza Posackiego, Pauliny Ptaszyńskiej i Michała Misiury – artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. A mała scena należała do Sambora Dudzińskiego, znanego Wam muzyka, kompozytora, multiinstrumentalisty i wokalisty. Zobaczcie, jak było!

WIĘCEJ

KOD KRESKOWY – POKAZ FINAŁOWY/ FOTORELACJA

I tak oto Warsztaty z Teatrem KOD KRESKOWY przeszły do historii… Ale zostały jeszcze cudowne wspomnienia z nimi związane i fotografie dokumentujące działania naszej młodzieży.

WIĘCEJ

KOD KRESKOWY/ FOTORELACJA 4.

Zanim przedstawimy Wam fotorelację z niezwykłego, wzruszającego i pięknego pokazu finałowego, to jeszcze na chwilę wrócimy do przygotowań i prób.

WIĘCEJ

WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-12 LAT PODCZAS PRÓB DO PREMIERY OTLiA „KSIĄŻĘ I PRAWDA”

Na scenie Opolskiego Teatru Lali i Aktora zagości niebawem znakomita sztuka „Książę i Prawda”, której autorem jest Jean-Claude Carrière – znany i ceniony w świecie scenarzysta, pisarz, aktor, laureat Oscara (2014) za całokształt twórczości. Premiera spektaklu w OTLiA została zaplanowana na 15 września 2018.

WIĘCEJ

CHARYTATYWNY POKAZ FINAŁOWY „KOD KRESKOWY – NASZE KODY” 7.7.2018

Już jutro specjalny pokaz spektaklu w wykonaniu uczestników Warsztatów z Teatrem KOD KRESKOWY.

WIĘCEJ

KOD KRESKOWY/ FOTORELACJA 3.

Uczestnicy warsztatów piszą scenariusz pokazu, budują etiudy aktorskie i choreograficzne, tworzą rytmy i muzykę do pokazu, a także przygotowują elementy kostiumów i scenografii do spektaklu.

WIĘCEJ

KOD KRESKOWY – NASZE KODY/ FINAŁ WARSZTATÓW

Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy Warsztatów z Teatrem KOD KRESKOWY, które w tym roku realizują: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (Organizator), Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu (Współorganizator) i Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA (Partner). Od 27 czerwca, 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, bierze udział w warsztatach teatralnych pn. KOD KRESKOWY. Uczestnicy pod okiem prowadzących artystów: reżyserki Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy, aktora Jakuba Kowalczyka, kompozytora Marcina Mirowskiego i scenografki Joanny Jaśko-Sroki, poznają tajniki teatru i pracują nad pokazem finałowym, który będzie zwieńczeniem warsztatowej pracy.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY