„BALLADYNA” ‼️PREMIERA W LUTYM W OTLiA‼️

Drodzy Widzowie! Na dużej scenie OTLiA trwają próby do „Balladyny” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Premierę zaplanowaliśmy na 20 lutego 2021. Czy odbędzie się na teatralnej scenie z udziałem publiczności, czy w formule on-line – tego jeszcze nie wiemy. Ale już dziś zapraszamy Was na nią serdecznie!

WIĘCEJ

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK W TERMINIE PAŹDZIERNIKOWYM

Drodzy! W tym roku przypadać będzie jubileuszowa, 30. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. Przypominamy o tym tylko, bo wiemy, że nasi wierni Fani i Widzowie, doskonale o tym wiedzą 😉

WIĘCEJ

🎥🎭 KRÓLOWA ŚNIEGU_SŁUCHOWISKO 🎭🎥


Zapraszamy na realizację jednej z najpiękniejszych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. I choć to jeden z najbardziej znanych na świecie tekstów tego duńskiego twórcy, to w naszym Teatrze usłyszycie go po raz pierwszy. A do tego – w znakomitej formule trzyodcinkowego słuchowiska.

WIĘCEJ

⭐️🌟 FILMOWE ŻYCZENIA OD TEATRU⭐️🌟

 
 
Drodzy Widzowie ❤️
 
Składamy Wam najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne 🌲😇🎄
 
 

KLIKNIJ OBRAZEK :)
 
Wesołych Świąt

WSPARCIE ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

Drodzy Widzowie, z przyjemnością informujemy, że Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

WIĘCEJ

🎥🎭 PSALMY JANA KOCHANOWSKIEGO 🎭🎥

Zapraszamy na kolejną odsłonę poetyckiego cyklu, inspirowanego twórczością Jana Kochanowskiego. Przed nami poetycka parafraza biblijnej Księgi Psalmów która, mamy nadzieję, wprowadzi Was w liryczny i już lekko świąteczny nastrój.

WIĘCEJ

OSTATNIE POŻEGNANIE

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w minioną niedzielę, w wyniku choroby, w wieku 62 lat, odeszła nasza Koleżanka, Lilianna Chrzanowska.

WIĘCEJ

🎥🎭 NA DOM W CZARNOLESIE 🎭🎥

Zapraszamy na nowy, filmowy cykl, w którym będziemy poznawać i przypominać twórczość Jana Kochanowskiego – artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie i poetę, który najbardziej przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI/ „SZCZURZYSYN” Roberta Jarosza w reżyserii Karoliny Maciejaszek

Zapraszamy na czwartą, ostatnią już w tym roku, odsłonę cyklu DRAMAT w AKCJI projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Już dziś ponownie zaprezentujemy czytanie performatywne świetnego tekstu, zrealizowane w formie on-line i dostępne na kanale You Tube.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY