TEATR. POCZUJ TO! 2018 – STARTUJEMY

TEATR. Poczuj to! 2018 jest kontynuacją pierwszego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora nieprzerwanie od 2013 roku. Po raz kolejny projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu możemy znowu zapraszać naszych Widzów na cykle warsztatów, spotkań, dyskusji. Program realizowany będzie od maja do listopada 2018.

WIĘCEJ

RYSZKA TEATRALNA

Nasza Ryksza Teatralna na Dniach Opola w niedzielę 20 maja, tuż przy odsłonięciu pomnika Księcia Kazimierza I Opolskiego.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ LALEK TEATRALNYCH

Zapraszamy na pokonkursową wystawę prac dzieci. Tym razem, na naszym foyer, zobaczyć można 103 LALKI TEATRALNE w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości wszystkich autorów – rozstrzygnięcie konkursu w przyszłym tygodniu. A tym czasem – marionetki, pacynki, kukły i muppety zapraszają do Teatru! Wystawa będzie dostępna do 17 czerwca 2018.

WIĘCEJ

GROSZE GRAJĄ ROLE/ FOTORELACJA

W przededniu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” i obchodów Dnia Teatru Publicznego 2018, do zakupu biletów zachęcał sam Marvin, który twierdził, że „nie trzeba być specjalnie przy kasie, ale trzeba wstać wcześniej, żeby stanąć w kolejce do kasy, by zdążyć kupić bilet w specjalnej cenie 300 groszy”.

WIĘCEJ

„MARVIN” – PREMIERA STUDENCKA

Serdecznie zapraszamy na PREMIERĘ STUDENCKĄ spektaklu „MARVIN” Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera: wtorek 15 maja 2018, godz. 18:00, duża scena OTLiA.

WIĘCEJ

„PUKEDLI” – SPEKTAKL NA PODSTAWIE „IWONY, KSIĘŻNICZKI BURGUNDA” GOŚCINNIE W OTLiA

19 maja o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Pukedli” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda” w wykonaniu węgierskiego Teatru im. Vörösmarty’ego w Székesfehérvárze. Spektakl prezentowany będzie w ramach Dni Opola.

WIĘCEJ

„MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH” W II ETAPIE KWALIFIKACJI DO PROGRAMU TEATR POLSKA

„MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH” – spektakl autorstwa Maliny Prześlugi w reżyserii Ewy Piotrowskiej, został zarekomendowany do II etapu kwalifikacji programu TEATR POLSKA! To jeden z 20 spektakli, wybranych przez Komisję Artystyczną spośród 113 zgłoszeń!

WIĘCEJ

„MARVIN” I „ZAGUBIONY CHŁOPIEC” W FINALE 24. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

 

Szanowni Państwo, pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością i sukcesem naszego Teatru. Otóż, nasze dwa spektakle: „Marvin” Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera oraz „Zagubiony chłopiec” Artura Pałygi w reżyserii Pawła Passiniego zostały zakwalifikowane do finału 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

WIĘCEJ

MAJÓWKA W TEATRZE

Drodzy Widzowie! Podczas majówkowego długiego weekendu – my nie odpoczywamy. Gramy! Między 3 a 5 maja zagramy dwa nasze ostatnie premierowe spektakle: „Mała draka o zwierzakach” i „Marvin”. Serdecznie zapraszamy! Uwaga! Zaplanowana wcześniej prezentacja spektaklu „Zagubiony chłopiec” nie odbędzie się z powodu choroby aktorki.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY DO PISANIA LISTÓW!

Na naszym foyer stanęły niecodzienne skrzynki pocztowe. Możecie do nich wrzucać listy adresowane do Marvina, Ulissesa i Finna – bohaterów jednej z ostatnich premier. Możecie napisać im o swoich marzeniach, możecie opisać swoje wrażenia po obejrzeniu spektaklu, możecie przesłać im pozdrowienia. Gorąco Was do tego zachęcamy i na pewno przekażemy aktorom!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY