AGATA KUCIŃSKA, REŻYSER SPEKTAKLU „MAŁA MYSZ I SŁOŃ DO PARY” NAGRODZONA NA 23. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który jest organizowany od 1994 roku, ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach i popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 24.06.2017

Czy słoń może się zakochać? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów Czytanie-Działanie, które rozpoczną się już dziś w samo południe. Będzie to zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Książkę Ramony Badescu „Pomelo jest zakochany” Wydawnictwa Zakamarki, biorą na warsztat: Karolina Gorzkowska, Beata Wepa i Agnieszka Gołoś –Gołąb.

WIĘCEJ

SCENO-PISANIA/ FOTORELACJA

W ubiegłym tygodniu gościliśmy dramatopisarkę Malinę Prześlugę, której teksty i adaptacje nasi Widzowie doskonale znają („Światełko”, „35 maja”). Uczestnicy cyklu Czytanie-Działanie niejednokrotnie spotykali się z Ziuzią – bohaterką książek także autorstwa Maliny :) A tym razem, Malina Prześluga poprowadziła warsztaty pn. Widzieć widza – o pisaniu nie tylko dla dzieci, które odbyły się w ramach cyklu Sceno-Pisania projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!

WIĘCEJ

NOC KULTURY W OTLiA/ FOTORELACJA

W tym roku, NOC KULTURY – wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Opola – odbyła się 16 czerwca pod hasłem WIELOKULTUROWOŚĆ.

WIĘCEJ

NOC KULTURY

Dziś NOC KULTURY! W całym mieście mnóstwo wydarzeń organizowanych przez wiele instytucji. W OTLiA zagramy spektakl „Kolorowi Ludzie”. Dodatkowo, dla widzów przedstawienia warsztaty muzyczne poprowadzi Sambor Dudziński. Pełny program na http://nockultury.opole.pl/

WIĘCEJ

SCENO-PISANIA PRZENIESIONE NA 14.06.

Drodzy Państwo, przypominamy, że dzisiejsze warsztaty Sceno-Pisania z Maliną Prześlugą, odbywające się w ramach projektu TEATR. Poczuj to!, zostały przeniesione na jutro 14.06. (godziny bez zmian 16:30-19:30).
Są jeszcze wolne miejsca więc zapraszamy bardzo serdecznie!

WIĘCEJ

POŻEGNANIE RYSZARDA BAJORA

6 czerwca 2017 roku zmarł znakomity, wieloletni aktor opolskiego teatru lalek – Ryszard Bajor.
 
WIĘCEJ

WARSZTATY Z TEATREM

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zapraszają młodzież do udziału w wakacyjnych warsztatach artystycznych, które odbędą się w dniach 28.06. – 7.07.2017.

WIĘCEJ

DZIEŃ OTWARTY TEATRU/ FOTORELACJA

Setki dzieci wraz z dorosłymi odwiedziły nasz Teatr podczas corocznego Dnia Otwartego! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność. Zabawa była wyśmienita, co zresztą widać na zdjęciach :)

WIĘCEJ

JUŻ W SOBOTĘ 3 CZERWCA DZIEŃ OTWARTY

Dzień Otwarty Teatru już jutro. W programie mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY