SPOTKANIE Z LAUREATAMI KONKURSU PLASTYCZNEGO/ FOTORELACJA

W ubiegłą sobotę spotkaliśmy się z laureatami konkursu plastycznego na wykonanie LALKI TEATRALNEJ. Autorzy byli zaproszeni wraz ze swoimi najbliższymi, z którymi wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez modelatorów z pracowni plastycznej.  Twórcy otrzymali od nas dyplomy, teatralne gadżety, a także zaproszenia na wybrany spektakl dla całej rodziny. Było nam również bardzo miło gościć nauczycieli, pod okiem których powstały niektóre prace i którym mogliśmy podziękować za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć plastycznych w szkole.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 16.06.2018 / FOTORELACJA

Czytanie-Działanie wokół książki „Mama Mu na huśtawce” Wydawnictwa Zakamarki; tekst: Jujja Wieslander, Tomas Wieslander, ilustracje: Sven Nordqvist. Czytał: Jakub Kowalczyk, działały: Agnieszka Gołoś-Gołąb i Beata Wepa.

WIĘCEJ

GODZINY OTWARCIA KASY

Szanowni Państwo, w dniach 18, 21 i 25 czerwca kasa biletowa będzie czynna w godzinach 8:30 – 14:30. Przepraszamy za utrudnienia.

WIĘCEJ

AKADEMIA RODZICA – ZAPRASZAMY NA WARSZTATY 23.06.2018

23 czerwca zapraszamy na warsztaty z cyklu AKADEMIA RODZICA realizowane w ramach projektu TEATR. Poczuj to!. Warsztaty prowadzone są przez Ksymenę Klemińską – trenerkę specjalizującą się w tematyce treningu emocji i doskonalenia więzi pomiędzy rodzicami a dzieĆmi. Zajęcia 23.06.2018 przeznaczone są dla grupy początkującej (rodziców, którzy nie brali udziału w warsztatach w poprzednich edycjach projektu).

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA WAKACYJNE WARSZTATY TEATRALNE!

Mamy już ostatnie wolne miejsca na wakacyjne warsztaty teatralne pn. KOD KRESKOWY. Na półtoratygodniowe zajęcia artystyczne, które w tym roku realizujemy wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu i Energetyką Cieplną Opolszczyzny SA, zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY CZYTANIE-DZIAŁANIE

Czytanie-Działanie to wspaniałe warsztaty dla dzieci i ich rodzin. Podczas każdego spotkania aktorzy czytają wybraną książkę, a czytaniu towarzyszą zajęcia plastyczne i choreograficzne. To rewelacyjna zabawa dla całej rodziny. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę. Zajęcia są bezpłatne. Mamy jeszcze wolne miejsca i gorąco zachęcamy do udziału.

WIĘCEJ

FESTIWAL UŚMIECHU NA MAŁYM RYNKU 9 CZERWCA

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu Uśmiechu, który odbędzie się w Opolu na Małym Rynku w sobotę 9 czerwca w godz. 12:00-18:00. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dr Clown. My też tam będziemy!
WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI – CZYTANIE TEKSTU „ODLOT” MALINY PRZEŚLUGI W REŻYSERII DARII KOPIEC

W czwartek 14 czerwca 2018 zapraszamy na pierwszą odsłonę DRAMATU W AKCJI realizowanego w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. DRAMAT W AKCJI to czytania współczesnej dramaturgii przygotowane przez najbardziej utalentowane reżyserki i reżyserów z całej Polski. Wybrane przez nich sztuki poruszają problemy ważne dla młodych ludzi i prezentowane są przy użyciu bliskiego im języka teatralnego. To spotkania otwarte na dyskusję, podczas których najważniejszy jest głos osób zasiadających na widowni – ich emocje, odczucia, przeżycia, które wywołuje czytany dramat.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 26.05.2018/ FOTORELACJA

Mamy za sobą pierwsze warsztaty Czytanie-Działanie w ramach tegorocznego projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Czytaliśmy i działaliśmy wokół książki Pii Lindenbaum „Filip i mama, która zapomniała” Wydawnictwa ZAKAMARKI. Czytała Elżbieta Żłobicka, działały: Ania Miszczyszyn (plastycznie) i Agnieszka Anna Gołoś (choreograficznie).

WIĘCEJ

KOD KRESKOWY – WAKACYJNE WARSZTATY Z TEATREM

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA zapraszają dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych warsztatach artystycznych „KOD KRESKOWY.”

WIĘCEJ

STARSZE WPISY