ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!

W OTLiA sezon urlopowy w pełni! Zobaczymy się ponownie na początku września. Wówczas będziemy mieli dla Was nowe realizacje na początek sezonu! A tymczasem – życzymy wszystkim Widzom wspaniałych, słonecznych wakacji!

 
 

Idziemy po skarb spektakl fot. Grzegorz Gajos (18)

fot. Grzegorz Gajos

PRZEPŁYW – POKAZ FINAŁOWY/ FOTORELACJA

Fotorelacja z pokazu finałowego, który odbył się w ramach Warsztatów z Teatrem PRZEPŁYW, organizowanych przez Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Pokaz odbył się 7.7.2017 o godz. 17:00 na małej scenie OTLiA.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY SENIORÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Organizatorzy konkursu – Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu, serdecznie zapraszają osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w konkursach, których celem jest aktywizacja środowisk senioralnych.

WIĘCEJ

POKAZ WARSZTATÓW PRZEPŁYW PRZENIESIONY DO TEATRU

Już dziś pokaz warsztatów PRZEPŁYW! Jednak z uwagi na zapowiadaną na popołudnie burzę z deszczem, nasz spektakl zagramy na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Start o 17:00.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA POKAZ FINAŁOWY WARSZTATÓW Z TEATREM PRZEPŁYW

Już jutro wyjątkowy spektakl – pokaz pracy warsztatowej w wykonaniu młodzieży biorącej udział w Warsztatach z Teatrem PRZEPŁYW.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE/ FOTORELACJA

I tak oto dobrnęliśmy do końca sezonu tegorocznego projektu TEATR. Poczuj to! Nasze ostanie warsztatowe spotkanie odbyło się w ubiegłą sobotę, a czytaliśmy i działaliśmy wokół książki Ramony Badescu „Pomelo jest zakochany” Wydawnictwa Zakamarki.

WIĘCEJ

AGATA KUCIŃSKA, REŻYSER SPEKTAKLU „MAŁA MYSZ I SŁOŃ DO PARY” NAGRODZONA NA 23. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który jest organizowany od 1994 roku, ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach i popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 24.06.2017

Czy słoń może się zakochać? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów Czytanie-Działanie, które rozpoczną się już dziś w samo południe. Będzie to zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Książkę Ramony Badescu „Pomelo jest zakochany” Wydawnictwa Zakamarki, biorą na warsztat: Karolina Gorzkowska, Beata Wepa i Agnieszka Gołoś –Gołąb.

WIĘCEJ

SCENO-PISANIA/ FOTORELACJA

W ubiegłym tygodniu gościliśmy dramatopisarkę Malinę Prześlugę, której teksty i adaptacje nasi Widzowie doskonale znają („Światełko”, „35 maja”). Uczestnicy cyklu Czytanie-Działanie niejednokrotnie spotykali się z Ziuzią – bohaterką książek także autorstwa Maliny :) A tym razem, Malina Prześluga poprowadziła warsztaty pn. Widzieć widza – o pisaniu nie tylko dla dzieci, które odbyły się w ramach cyklu Sceno-Pisania projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!

WIĘCEJ

NOC KULTURY W OTLiA/ FOTORELACJA

W tym roku, NOC KULTURY – wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Opola – odbyła się 16 czerwca pod hasłem WIELOKULTUROWOŚĆ.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY