DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO – „ZORRO” ZA 350 GROSZY!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI 11.04.2019/ FOTORELACJA

Za nami pierwszy tegoroczny DRAMAT w AKCJI! Naszej bardzo licznie zgromadzonej publiczności, przeczytaliśmy sztukę „Zakurzona królewna” Piotra Rowickiego. Choć słowo „przeczytaliśmy” średnio tu pasuje… bo zrobił nam się z tego wydarzenia prawie, prawie spektakl!

WIĘCEJ

TEATR. Poczuj to! – PLAKAT

Teatr to wielkie emocje, wrażenia i wzruszenia. Emocje towarzyszą aktorom na scenie, publiczności na widowni, a także uczestnikom licznych działań warsztatowych, które realizujemy w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Tutaj naprawdę można poczuć teatr!

WIĘCEJ

CZYTANIE – DZIAŁANIE 6.04.2019/ FOTORELACJA

Scena, przedstawienie, reflektory, publiczność i ona… trema! Opowieść o lęku przez występem i o przezwyciężaniu swoich słabości zagościła na naszych ostatnich, sobotnich warsztatach. Książkę „Kret sam na scenie” przeczytał Jakub Kowalczyk. Zobaczcie, jaką inspiracją do działań, dla Beaty Wepy i Agnieszki Gołoś-Gołąb, stała się ta dodająca otuchy historia!

WIĘCEJ

XXIX OFTL – RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW

W dniach 4–10 maja 2019 roku, odbędzie się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek, na który już dziś serdecznie zapraszamy! Dziś ruszyła sprzedaż biletów. Ale pamiętajcie także, że program OFTL przewiduje mnóstwo ogólnodostępnych i niebiletowanych wydarzeń.

WIĘCEJ

„ZORRO” W DNIU WAGAROWICZA

Z okazji Dnia Wagarowicza, wszystkie bilety na spektakl „Zorro” 21.03.2019 o godz. 18:00, w cenie biletu ulgowego, dla każdego (21 zł)! Zapraszamy! Rezerwacje: Biuro Obsługi widzów, tel. 77 454 37 96, 77 407 90 56, e:mail: bow@teatrlalki.opole.pl

WIĘCEJ

ANDRZEJ MIKOSZA NAGRODZONY

Nasz cudowny, wspaniały i uwielbiany aktor – Andrzej Mikosza – z nagrodą ZASPu! „W dowód największego uznania dla Jego talentu i osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej”. Andrzeju, gratulujemy Ci ogromnie!

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 30.03.2019/ „TOMEK MAŁY JEST NIEŚMIAŁY”

W sobotę 30 marca w godz. 12:00-14:00 odbędą się pierwsze warsztaty w ramach cyklu Czytanie-Działanie projektu edukacyjnego Teatr. Poczuj to! Zapraszamy dzieci w wieku 4+ i ich rodziny do wysłuchania opowieści o przełamywaniu trudności i o pokonywaniu utrudniających życie nawyków…

WIĘCEJ

TEATR. Poczuj to! – STARTUJEMY!

23 marca rozpoczynamy działania w ramach tegorocznego projektu TEATR. Poczuj to!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY