ZŁOTE MASKI WRĘCZONE!

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia nagród artystycznych marszałków województw opolskiego i śląskiego w dziedzinie sztuki teatralnej – Złote Maski.

WIĘCEJ

ANDRZEJ CZYCZYŁO – RYSUNKI

Serdecznie zapraszamy na wystawę rysunków satyrycznych z okazji 40-lecia pracy artystycznej Andrzeja Czyczyły. Autor zadebiutował w legendarnych „Szpilkach” w 1976 roku. Współpracuje na co dzień z NTO oraz innymi tytułami w całej Polsce.  Wernisaż rozpocznie się w sobotę 25.03.2017 o godz. 18:30 w budynku głównym OTLiA. Wystawa dostępna będzie w OTLiA do końca kwietnia.

WIĘCEJ

XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK – JUŻ W MAJU W OPOLU!

Na początku maja już po raz 28. spotkają się w Opolu najciekawsze teatry lalkowe z całego kraju, które zaprezentują świetne, intrygujące spektakle dotykające ważnych problemów, budujące głęboki dialog z publicznością – zarówno tą dorosłą, jak i dziecięcą.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI – ODSŁONA 2.

Już w najbliższy czwartek (23.03.) zapraszamy na drugą odsłonę DRAMATU W AKCJI realizowanego w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Tym razem, młodzież i dorosłych zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym tekstem autorstwa Roberta Jarosza „Szczurzysyn”. Tekst otrzymał nagrodę specjalną jury w roku 2010 w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i został opublikowany w 30. zeszycie „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

WIĘCEJ

TELEDYSK DO SZTUKI „SZELMOSTWA SKAPENA”

Premierowo serwujemy Państwu wykwitną „Lasagne Bolognese”, do której muzykę i tekst napisał wybitny artysta Pietro Clementino (wielu znanym bardziej jako Piotr Klimek). Życzymy smacznego :)

WIĘCEJ

PLAKAT DO SZTUKI „SZELMOSTWA SKAPENA”

Autorką plakatu do spektaklu „Szelmostwa Skapena” jest Sonia Zając, studentka I roku MGR Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Projekt plakatu powstał w ramach zajęć z projektowania graficznego prowadzonych przez dra Grzegorza Gajosa.

WIĘCEJ

KURKA WODNA Z SERCA PŁYNĄCA – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYJĄTKOWYM PROJEKCIE

KURKA WODNA Z SERCA PŁYNĄCA to spektakl, warsztaty i akcja charytatywna. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Dnia Wody. Do udziału w projekcie zapraszają: Opolski Teatr Lalki i Aktora, Wodociągi i Kanalizacja w Opolu SP. Z O.O. oraz Fundacja „Dr Clown”.

WIĘCEJ

CZYTANIE – DZIAŁANIE fotorelacja

W ubiegłą sobotę czytaliśmy i działaliśmy wokół książki „Chusta babci” Wydawnictwa Zakamarki, autorstwa szwedzkiej pisarki Åsa Lind. Poetycka historia zainspirowała nas do działań plastycznych i choreograficznych. Czytała: Anna Jarota,  działały: Beata Wepa i Agnieszka Gołoś-Gołąb. Zapraszamy do  obejrzenia fotorelacji z warsztatów.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI – „CHŁOPCY Z PLACU BRONI”

Pierwsze w tym roku czytanie w ramach DRAMATU w AKCJI mamy już są sobą. Brawurowe wykonanie tekstu „Chłopcy z placu broni”, które wyreżyserował Michał Zadara, mamy nadzieję długo pozostanie w Waszej pamięci. Czytali: Aleksandra Mikołajczyk, Miłosz Konieczny, Jakub Kowalczyk, Paweł Majchrowski (gościnnie) i Łukasz Wójcik (gościnnie). Dziękujemy, że byliście!

WIĘCEJ

ZNAMY NOMINACJE DO ZŁOTYCH MASEK – NAGRÓD ARTYSTYCZNYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO!

Wśród nich: „Śmierć przyjeżdża w środę” i „Trzej Muszkieterowie” – przedstawienia nominowane w kategorii SPEKTAKL ROKU.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY