NAGRODY MIASTA OPOLA W KULTURZE ZA 2022 ROK ROZDANE!

W piątek, w Muzeum Polskiej Piosenki, miała miejsce wyjątkowa Gala, podczas której Nagrody Miasta Opola w Kulturze za 2022 rok zostały rozdane! 🎊🎉 Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom i Nominowanym! 👏👏👏

WIĘCEJ

„ZDEMASKOWANE EMOCJE” – WYJĄTKOWE WARSZTATY W OPOLSKIM TEATRZE LALKI I AKTORA

Czy maska ukrywa naszą prawdziwą twarz? Czy przez maskę możemy wyrazić swoje emocje? Jeśli tak, to jak to zrobić? Jak maska teatralna oddaje charakter postaci i jakich środków należy użyć, żeby przekazać treść i emocje?
WIĘCEJ

„PRASTARE OPOWIEŚĆI” I „KRÓLOWA ŚNIEGU” WRACAJĄ NA SCENĘ!

Już w tę niedzielę, 13 listopada, na naszych scenach zagoszczą dwa tytuły, za którymi być może zdążyliście zatęsknić. Mowa o „Prastarych opowieściach” i „Królowej Śniegu”. To pierwsza dobra wiadomość! A druga jest taka, że obydwa spektakle zostaną z nami dłużej, bo i w listopadzie i w grudniu planujemy ich prezentację.

WIĘCEJ

„SZKICE Z BECKETTA” – PREMIERA JUŻ 5 LISTOPADA

Trzy miniatury dramatyczne Samuela Becketta: „Akt bez słów I”, „Katastrofa” i „Fragment dramatyczny I”, tworzą sekwencję metafor składających się na spektakl „Szkice z Becketta”. Na scenie dwóch aktorów: Andrzej Mikosza i Andrzej Szymański oraz lalki. Charakterystyczny dla Becketta skrajny pesymizm, rozważania o istnieniu i kondycji człowieka – to wszystko w spektaklu w reżyserii i ze scenografią Aleksandra Maksymiaka. Premiera już w sobotę 5 listopada 2022.

WIĘCEJ

„NIEKTÓRE BALLADY I JAKIEŚ ROMANSE ADAMA MICKIEWICZA” W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „KLASYKA ŻYWA”

To wspaniała wiadomość! „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza” – spektakl w reżyserii Bogusława Kierca, został zakwalifikowany do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL Z AUDIODESKRYPCJĄ I TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY

Drodzy Widzowie! W naszym Teatrze zapraszamy na drugą już prezentację spektaklu z udogodnieniem dla osób niedowidzących i niewidomych oraz niedosłyszących i głuchych.

WIĘCEJ

„JA GORYL, TY CZŁOWIEK” – PODGLĄDAMY PRÓBY

Z ogromną przyjemnością, dzielimy się z Wami tym, co dzieje się na dużej scenie! „Ja goryl, Ty człowiek” – premiera już 22 października!

WIĘCEJ

„JA GORYL, TY CZŁOWIEK” – PRAPREMIERA 22 PAŹDZIERNIKA

Oto bohaterowie przygotowywanej premiery „Ja goryl, Ty człowiek”! Dziś, po przymusowej przerwie, wreszcie wznawiamy próby. A to oznacza, że jeśli już NIC nie stanie na przeszkodzie, 22 października prapremierowo przedstawimy Wam historię inspirowaną życiem Koko – najsłynniejszej na świecie gorylicy, która znała język migowy. Przedstawienie zagramy w towarzystwie tych niezwykłych lalek – tak bardzo realistycznych, że aż zapomnicie, że jesteście w Teatrze!
WIĘCEJ

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

UWAGA! PREZENTACJA SPEKATKLU ZOSTAŁA ODWOŁANA ZE WZGLEDU NA CHOROBĘ AKTORA

Najbliższy weekend, to obchodzony w całej Polsce, „Weekend seniora z kulturą”! 1 i 2 października po raz dziewiąty odbędzie się ta niezwykle ważna akcja, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. My także przyłączamy się do tej inicjatywy i w najbliższą sobotę zapraszamy na „Balladynę” Bilety na spektakl w dniu 1.10.2022 o godz. 18:00 w specjalnej, zniżkowej cenie 15 zł dla każdego Seniora!

WIĘCEJ

ZMIANA TERMINU PREMIERY SZTUKI „NIEKTÓRE BALLADY I JAKIEŚ ROMANSE ADAMA MICKIEWICZA”

EDIT:
NOWY TERMIN PRAPREMIERY 21 WRZEŚNIA 2022 (ŚRODA) GODZ. 18:00.

Drodzy Widzowie! Z powodu choroby aktora, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin premiery sztuki „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza”. Bardzo nam przykro z tego powodu, jednak jest to siła wyższa, determinująca nasze plany. Przepraszamy naszych Widzów i wszystkich, którzy już szykowali się na pierwsze w tym sezonie, premierowe spotkanie w Teatrze. Zdrowie jest najważniejsze i prosimy, byście go nam teraz życzyli w dużej ilości (a także dbali o siebie!). Jednocześnie informujemy, że termin premiery został przeniesiony na przyszły tydzień, a o konkretnej dacie, mamy nadzieję poinformować w poniedziałek. Bardzo przepraszamy i POZDRAWIAMY!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY