BARBARA LACH WYRÓŻNIONA W KONKURSIE „SPOŁECZNIK ROKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2015”

Konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Opolskiego ma na celu uhonorowanie i wyróżnienie osób działających na rzecz dobra.

WIĘCEJ

ELŻBIETA ŻŁOBICKA NAGRODZONA W KONKURSIE ATA

Elżbieta Żłobicka – dziewczyna o wielu talentach! Aktorka, autorka monodramu „Mój Duch Przyjazny”. Poza OTLiA pisze, dzierga, tworzy kolaże, prowadzi bloga i działa w Stowarzyszeniu Mój Duch Przyjazny, którego jest prezeską. Ela została właśnie nagrodzona! W wojewódzkim konkursie pod nazwą Aneks Twórczości Artystycznej organizowanym przez Namysłowski Ośrodek Kultury zdobyła wyróżnienie w kategorii literatura i drugie miejsce w rękodziele artystycznym.

WIĘCEJ

SCENO-PISANIA PRZENIESIONE Z 24.05. NA 31.05.

Drodzy Państwo! Informujemy, że warsztaty SCENO-PISANIE z Arturem Pałygą, w ramach projektu TEATR. Poczuj to! zaplanowane na jutro – tj. 24.05. zostały przeniesione o tydzień, tj. na 31 maja 2016 r., godz. 16.30, Scena na Piętrze. Zapraszamy – jakieś wolne miejsce jeszcze się znajdzie.

WIĘCEJ

ANDRZEJ MIKOSZA NAGRODZONY ZŁOTĄ SPINKĄ!

Nasz wspaniały aktor – ANDRZEJ MIKOSZA został nagrodzony Złotą Spinką w dziedzinie Kultura i Sztuka! Złote Spinki to nagrody przyznawane przez „Nową Trybunę Opolską” dla wybitnych Opolan, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego regionu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek (20.05.) w Nyskim Domu Kultury.

WIĘCEJ

LATO W TEATRZE + 2016 – ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

Już po raz 6. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędą się artystyczne warsztaty LATO w TEATRZE. Do wspólnego artystycznego działania zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Opolskie LAMY i niezmiennie z Młodzieżowym Domem Kultury!

WIĘCEJ

GODZINY OTWARCIA KASY BILETOWEJ

Drodzy Widzowie! W związku z akcją BILET ZA 400 GROSZY i startującą już jutro sprzedażą biletów, a także z powodu ogromnego zainteresowania biletami i wejściówkami na NOC KULTURY  – co oczywiście bardzo nas cieszy :) –  OTWIERAMY NA DŁUŻEJ KASĘ BILETOWĄ. W sobotę 14.05 kasa biletowa będzie czynna w godz. 10.30 – 18.00. Zapraszamy!

WIĘCEJ

NOC KULTURY W OTLiA

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MUSZKIETEREM! – to hasło przewodnie wydarzeń przygotowanych w ramach tegorocznej NOCY KULTURY. W Noc Kultury 27 maja 2016 r. o godz. 18.00 będziecie mogli obejrzeć spektakl „Trzej muszkieterowie” (bilety w wyjątkowo niskiej cenie: 5 zł!), a następnie aż do godz. 21.30 przemierzać przestrzenie naszego Teatru i poczuć jak niezwykle jest zostać MUSZKIETEREM!

WIĘCEJ

TRZEJ MUSZKIETEROWIE + D’ARTAGNAN ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W AKCJI BILET ZA 400 GROSZY

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie słyszał o akcji BILET ZA 400 GROSZY? Tym razem do udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu zachęcają Trzej Muszkieterowie + D’Artagnan, czyli Zygmunt Babiak, Jan Chraboł, Andrzej Szymański i Krzysztof Jarota. Sprzedaż biletów już od soboty w kasie OTLiA (w sobotę 14.05. kasa czynna w godz. 10.30-12.30 oraz 16:00-18:00, w poniedziałek 16.05. od 8:00 do 18:00).

WIĘCEJ

SUKCES SPEKTAKLU „SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA…”

„Smacznego, proszę Wilka” Marty Guśniowskiej w reżyserii Mariána Pecko w finale 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej! Nasz Wilk jest jednym z 12 spektakli zakwalifikowanych do finału spośród 101 zgłoszeń z całej Polski!

WIĘCEJ

XX PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH INSCENIZACJI TEATRALNYCH

W sobotę 7.05. XX PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH INSCENIZACJI TEATRALNYCH – wydarzenie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora i Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. Na dużej scenie OTLiA wystąpią grupy z Przedszkoli Publicznych nr 55, 51, 56 i 6.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY