ODWOŁANE SPEKTAKLE „KOLOROWI LUDZIE”

Drodzy Widzowie! Spektakle „Kolorowi Ludzie” zaplanowane na piątek i sobotę (28 i 29.04.2017) zostały odwołane z powodu choroby. Bardzo przepraszamy za utrudnienia!

WIĘCEJ

TRAILER XXVIII OFTL

Od 6 do 12 maja 2017 w Opolu – XXVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek! Zapraszamy!
WIĘCEJ

XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK 6-12 MAJA 2017

Już niebawem rozpocznie się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Festiwal Teatrów Lalek w Opolu! Jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce, którego początki sięgają roku 1962, po raz kolejny zawładnie Opolem.

WIĘCEJ

PRZENIESIONY SPEKTAKL „MISTERIUM DROGI ŚW. WOJCIECHA”

Drodzy Widzowie! Ze względu na warunki pogodowe uniemożliwiające plenerowe prezentacje spektaklu ”Misterium drogi Świętego Wojciecha” informujemy, że spektakle zostają przeniesione na Dużą Scenę Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

WIĘCEJ

WIELKI TEST WIEDZY OPOLE 800

W sobotę o godz. 17:00 w w naszym Teatrze odbędzie się Wielki Test Wiedzy Opole 800, który poprowadzi Maciej Orłoś. Pytania będą dotyczyły szeroko rozumianej wiedzy o Opolu, z takich dziedzin jak kultura, sport, muzyka czy historia.

WIĘCEJ

SPACER W OPOLU W RAMACH KOLEJNEJ EDYCJI SPACEROWNIKA TEATRALNEGO

Zapraszamy na wiosenną odsłonę Spacerownika Teatralnego, ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Już w kwietniu do miast, które mają swoje szlaki teatralne dołączy Opole! W trakcie 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych – finału drugiej edycji konkursu KLASYKA ŻYWA odbędzie się spacer „Był i jest: historia i współczesność teatralnego Opola”.

WIĘCEJ

GROSZE GRAJĄ ROLĘ, CZYLI OBCHODY DNIA TEATRU PUBLICZNEGO

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

WIĘCEJ

NASZE SPEKTAKLE NA 37. WARSZAWSKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH!

WST to jeden z największych i zarazem jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce – zorganizowany po raz pierwszy w 1965 r. Najważniejszym wątkiem festiwalu jest przedstawienie najciekawszych spektakli minionego sezonu. Od [30]/31 edycji organizowane są także małe Warszawskie Spotkania Teatralne, będące przeglądem najważniejszych polskich przedstawień dla dzieci, zrealizowanych w ostatnich sezonach.

WIĘCEJ

DRAMAT w AKCJI – 23.03.2017

23 marca w OTLiA miała miejsce druga odsłona DRAMATU W AKCJI realizowanego w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Tym razem, młodzież i dorosłych zaprosiliśmy na spotkanie z wyjątkowym tekstem autorstwa Roberta Jarosza „Szczurzysyn”. Czytanie wyreżyserowała Marta Streker, a przeczytali  aktorzy: Karolina Gorzkowska, Aleksandra Mikołajczyk, Jakub Kowalczyk, Andrzej Mikosza. Tuż po czytaniu odbyło niezwykłe spotkanie i dyskusja publiczności z udziałem autora, reżyserki, aktorów i kuratorki projektu Alicji Morawskiej-Rubczak.

WIĘCEJ

KURKI WODNE – WYKONANE PROSTO Z SERCA – POPŁYNĘŁY JUŻ DO MAŁYCH PACJENTÓW I PODOPIECZNYCH HOSPICJUM!

Sobota 25 marca upłynęła nam pod znakiem rodzinnych działań plastycznych, wyjątkowych wrażeń podczas spektaklu „Brzydkie kaczątko” i ogromnej radości wzruszeń podczas wizyty w szpitalach i hospicjum.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY