ZAPRASZAMY DO PISANIA LISTÓW!

Na naszym foyer stanęły niecodzienne skrzynki pocztowe. Możecie do nich wrzucać listy adresowane do Marvina, Ulissesa i Finna – bohaterów jednej z ostatnich premier. Możecie napisać im o swoich marzeniach, możecie opisać swoje wrażenia po obejrzeniu spektaklu, możecie przesłać im pozdrowienia. Gorąco Was do tego zachęcamy i na pewno przekażemy aktorom!

WIĘCEJ

„ZAGUBIONY CHŁOPIEC” – TRAILER

Zapraszamy do teatralnego i wirtualnego świata, w którym dziecięca wrażliwość zderza się ze sferą gier toczących się w cyberprzestrzeni.

WIĘCEJ

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO – GROSZE GRAJĄ ROLĘ – MARVIN

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

WIĘCEJ

WiK MECENASEM TEATRU

Szanowni Państwo, dziś w naszym Teatrze, Prezes Zarządu WiK Opole Ireneusz Jaki oraz Dyrektor Naczelny i Artystyczny OTLiA Krystian Kobyłka, przy udziale Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, podpisali deklarację współpracy.
WIĘCEJ

„MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH” W OPOLSKIM ZOO

Już w czwartek, 12 kwietnia, „Mała draka o zwierzakach” po raz pierwszy w zupełnie nowych okolicznościach przyrody! Spektakl zagramy w  z okazji otwarcia nowej szklarni z wolierą ptaków. Przedstawienia prezentowane będą także 13, 16 i 17 kwietnia.

WIĘCEJ

KONKURS DLA DZIECI NA WYKONANIE LALKI TEATRALNEJ

Pacynki, marionetki, jawajki, kukły, lalki cieniowe, bunraku i muppety – to rożne rodzaje lalek teatralnych, które zobaczyć można w przedstawieniach repertuarowych naszego Teatru. Lalki takie wykonywane są przez artystów – projektowane przez scenografów i tworzone przez modelatorów w pracowni plastycznej OTLiA. A jakie lalki teatralne wykonają przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych? Zapraszamy serdecznie do zmierzenia się tym tematem.

WIĘCEJ

FINAŁ AKCJI PN. WODNE STWORZENIA DO PRZYTULENIA

Akcja pn. WODNE STWORZENIA DO PRZYTULENIA zakończyła się pełnym sukcesem! Wszystkie przytulanki trafiły już do dzieci przebywających w opolskich szpitalach: w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu i w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym im. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu. Doktorzy Clowni z Fundacji „Dr Clown” Region Opolszczyzna zadbali o ich przekazanie wprost do rąk pacjentów.

WIĘCEJ

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół życzy Dyrektor wraz z Zespołem OTLiA.
WIĘCEJ

POKAZ DOŚWIADCZEŃ Z UŻYCIEM WODY

Urozmaiceniem obchodów Światowego Dnia Wody w naszym Teatrze był pokaz doświadczeń z użyciem wody. Scena – za sprawą teatralnej magii – zmieniła się w laboratorium, w którym pasjonujące działania pokazała Pani dr inż. Iwona Kłosok-Bazan z Katedry Techniki Cieplnej i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej. Jak Pani Inżynier zainteresowała naszych najmłodszych – doskonale widać na fotografiach.

WIĘCEJ

67 WODNYCH STWORZEŃ – FOTORELACJA

67 wodnych stworzeń powstało na warsztatach, które odbywały się w naszej pracowni plastycznej. Żaby, ośmiornice, koniki morskie, rekiny i inne gotowe do przytulenia stwory, w sobotę 24 marca czekały na naszych Widzów i na Doktorów Clownów z Fundacji „Dr Clown” Region Opolszczyzna, którzy przetransportowali je do opolskich szpitali. Przypomnijmy, że wydarzenie realizowane było w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, którego organizatorem była spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu sp. z o.o.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY