SZEWCZYK DRATEWKA – PREMIERA 8 MARCA 2015

Już w tę niedzielę, 8 marca 2015, pierwsza premiera tego roku. To propozycja dla najmłodszych widzów – „Szewczyk Dratewka” w reżyserii Aleksandra Maksymiaka.

WIĘCEJ

ZŁOTE MASKI – ZNAMY NOMINACJE DO NAGRODY

Sześć Złotych Masek w pięciu kategoriach przyzna w tym roku marszałek województwa artystom pracującym na opolskich scenach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
WIĘCEJ

Start projektu: TEATR. Poczuj to!

Bardzo nam miło poinformować, że nasz projekt z zakresu pedagogiki teatru pn. TEATR. Poczuj to! dostał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kolejne 3 lata!!! Inauguracją trzeciej już odsłony projektu będą KREATYWNE WARSZTATY ZE SPANIA, tzn. pierwsza odsłona cyklu CZYTANIE-DZIAŁANIE, kierowanego tym razem do dzieci w wieku 2-6 lat oraz ich rodziny.

WIĘCEJ

O CZYM ŚNIĄ DZIECI…

Zabierzcie nas do świata swoich wyśnionych historii. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 4-12 lat, by włączyły się do akcji opowiadania snów. Przedstawione historie staną się podstawą do stworzenia scenariusza spektaklu w reżyserii Joanny Grabowieckiej, którego premiera zaplanowana jest w naszym teatrze na wrzesień 2015 roku.

WIĘCEJ

ZAKOCHANI WIDZĄ PSY, CZYLI INNE WALENTYNKI W TEATRZE

Czy pamiętacie o Walentynkach w Teatrze?

WIĘCEJ

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO I ZAMKNIĘCIE AKCJI PN. OPOWIEŚCI NA ZDROWIE

11 lutego, czyli w Światowy Dzień Chorego, nasi bohaterowie odwiedzili podopiecznych oddziału pediatrii w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

WIĘCEJ

ZAKOCHANI WIDZĄ PSY, CZYLI INNE WALENTYNKI W TEATRZE

Miłość niejedno ma imię. Są zakochani w sobie, w kimś… ci co kochają teatr, książki, operę. Są też tacy, którzy uwielbiają swoje czworonogi i właśnie z takimi zwariowanymi, zakochanymi w psach chcemy Was zapoznać w teatralne Walentynki.

WIĘCEJ

PRAWIE 80 KSIĄŻECZEK OD DZIECI DLA DZIECI!

Dziękujemy ogromnie za udział w organizowanej 3 lutego akcji pn. „Opowieści na zdrowie”.

WIĘCEJ

OPOWIEŚCI NA ZDROWIE – OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO W OTLiA

Jak podzielić się tym, co tak bardzo nieuchwytne? W jaki sposób być blisko osoby chorej? Co możemy zrobić, kiedy wiemy, że druga osoba cierpi?

WIĘCEJ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W OTLiA – ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 24 STYCZNIA

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka! W sobotę, 24 stycznia 2015 roku, od godz. 10.00 do 15.00 w Teatrze odbędzie się wielkie czytanie bajek dla wnuczek i wnuczków przygotowane przez aktorów Opolskiego Teatru Lalki i Aktora wspólnie z dyrektorem Teatru oraz znanymi babciami i dziadkami z Opola.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY