AGATA KUCIŃSKA, REŻYSER SPEKTAKLU „MAŁA MYSZ I SŁOŃ DO PARY” NAGRODZONA NA 23. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który jest organizowany od 1994 roku, ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach i popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W tym roku do I etapu Konkursu dopuszczone zostały aż 143 inscenizacje polskiego dramatu współczesnego, co jest najlepszym wynikiem w historii Konkursu. Do finału, Komisja Artystyczna, zakwalifikowała „szczęśliwą trzynastkę”, wśród której znalazła się nasza Mysz

 

Jury 23. Konkursu przyznało Grand Prix, a także kilkanaście nagród i wyróżnień indywidualnych oraz dwie zespołowe.
Agata Kucińska została nagrodzona za osobowość artystyczną potwierdzoną rolami w spektaklach „Yemaya – Królowa Mórz” oraz „Piekło – Niebo” we Wrocławskim Teatrze Lalek oraz reżyserię „Małej Myszy i Słonia do pary” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki!

 

Ogromnie cieszymy się z tego, że nasz spektakl znalazł się w tak zacnym gronie przedstawień zakwalifikowanych do Finału i jeszcze bardziej cieszymy się z nagrody! Gratulujemy Agacie Kucińskiej i wszystkim laureatom tych prestiżowych nagród w Konkursie!

 
 

logo-okwpsw_kopia[1]