CZEKANIE TO SZTUKA - zapraszamy na wystawę Agnieszki Zyskowskiej-Biskup

Wydaje się, że we współczesnym świecie właściwie na nic już nie trzeba czekać, bo wszystko czego zapragniemy, mamy w zasięgu ręki. Wystarczy jedno kliknięcie w telefonie i wiemy wszystko, mamy wszystko: każdy produkt - nawet z końca świata. Nie czekamy, aż przyjdzie lato, by dojrzały owoce, bo mamy je w ciągu całego roku. Tylko smak jakby nie ten…

Okazuje się, że całe nasze życie czekamy na kogoś, na coś. Z wytęsknieniem lub z obawą. Czekanie to nieodłączny element naszego życia, któremu zawsze towarzyszą jakieś emocje. Co dzieje się z nami gdy czekamy, jak wypełniamy ten czas, na co czekamy w różnych etapach naszego życia i właściwie na co warto dziś czekać?

Te pytania zadała sobie Agnieszka Zyskowska-Biskup, a odpowiedzi znajdują się na wystawie wyrażonej m.in. w formie teatru fotografii. Na zdjęciach autorstwa Przemysława Wiśniewskiego, znajdują się zaaranżowane sytuacje z różnymi artefaktami i rekwizytami, które oddają temat przewodni wystawy i przemyślenia autorki przedstawione w artystycznej formie.

Wystawa miała swój wernisaż 20 kwietnia podczas jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Agnieszki Zyskowskiej-Biskup. Teraz, chcielibyśmy ją zaprezentować szerszemu gronu – wszystkim Wam, którzy chcielibyście na moment zatrzymać się, posłuchać i popatrzeć, oddać się refleksji na temat tego, co dla Was stanowi sens czekania. Jakie są Wasze emocje związane z oczekiwaniem na kogoś, na coś? Może czekacie na wielkie wydarzenie, a może każdy dzień jest dla Was pełen wielu, na pozór prozaicznych czynności, których oczekiwanie jest sensem Waszego życia?

Wystawa będzie okazją do doświadczenia pięknego artystycznego wydarzenia oraz spotkania z Agnieszką Zyskowska-Biskup, podzielenia się wrażeniami, porozmawiania.

Wystawa dostępna będzie na Scenie na Piętrze OTLiA:
w piątek 17 maja 2024 w godz. 16:00 – 19:00
w sobotę 18 maja 2024 w godz. 13:00-16:00

Wstęp wolny.


Serdecznie zapraszamy!

 
Zdjęcia Teatru Fotografii zostały zrealizowanye w ramach stypendium Marszałka Województwa Opolskiego „Marszałkowskie Talenty” (2023) przyznanego Agnieszce Zyskowskiej-Biskup
Na zdjęciu Agnieszka Zyskowska-Biskup w czarnym stroju. Na głowie ma turban w czerwonym kolorze. Podpis: CZEKAM... BO CZEKANIE MA SENS.

Pierwszy raz w teatrze?

  • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

  • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

  • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
  • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
  • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

  • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
  • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
  • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
  • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
  • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.