ŚCIEŻKI WYOBRAŹNI. WERNISAŻ / FOTORELACJA

Po raz kolejny podczas OFTL współpracowaliśmy z Katedrą Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, dzięki czemu mogliśmy Państwa zaprosić na wystawę prezentującą wybrane prace pedagogów, studentów i absolwentów Katedry. Wystawa prezentowana była w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

WIĘCEJ

SPOTKANIE Z DRAMATOPISARZAMI/ FOTORELACJA

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce kolejna edycja wydarzenia festiwalowego, organizowanego wraz z Centrum Sztuki Dziecka, wydawcą Nowych Sztuk Dla Dzieci i Młodzieży.

WIĘCEJ

PRACOWNIA W MIEŚCIE/ FOTORELACJA

W ramach XXIX OFTL, odbył się cykl warsztatów przygotowanych przez modelatorów z pracowni plastycznej. Artyści-plastycy przenieśli swoją pracownię do różnych miejsc w mieście, powszechnie dostępnych. Tam zaaranżowali swój warsztat, zapraszając dzieci wraz z opiekunami do wspólnych działań. Zobaczcie, jak piękne marionetki powstały podczas tej kreatywnej zabawy.

WIĘCEJ

„SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA!” AST WROCŁAW/ FOTORELACJA

„Smacznego, proszę Wilka!” to spektakl zaprezentowany podczas XXIX OFTL przez studentów III i IV roku Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu. W pięknej historii, autorstwa znanej dramatopisarki Marty Guśniowskiej, bohaterowie budują wyjątkową więź i tworzą coś nieprzemijalnego. Ich wspólne wędrowanie, wzajemne poznawanie się, niesie ze sobą tak ważną dla każdego dziecka mądrość mówiącą o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka czymś najcenniejszym.

WIĘCEJ

„ANIMA(K)CJE” AT BIAŁYSTOK/ FOTORELACJA

„Anima(k)cje” to pokaz etiud, zaprezentowanych przez studentów I roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, który miał miejsce podczas XXIX OFTL. Prezentacja ta stanowiła przegląd dokonań studentów, ale też wgląd w metody pracy, które służą nie tylko wprowadzeniu ich w świat teatru ożywionej formy, ale przede wszystkim rozbudzeniu ciekawości wobec świata rzeczy, możliwości wyrażania się poprzez formę.

WIĘCEJ

XXIX OFTL – ZAKOŃCZENIE/ FOTORELACJA

Jeszcze przez jakiś czas będziemy żyć sprawami festiwalowymi, dzielić się z Wami zaległą dokumentacją zdjęciową wydarzeń, recenzjami. A zaczniemy od końca, czyli od zdjęć z finału: werdyktu jury, rozdania nagród i koncertu Mai Kleszcz & incarNations.

WIĘCEJ

WERDYKT JURY XXIX OFTL

PROTOKÓŁ Z KOŃCOWEGO POSIEDZENIA JURY XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW LALEK z dnia 10.05.2019 r.

WIĘCEJ

XXIX OFTL – DZIEŃ 7.

I oto mamy ostatni dzień Festiwalu… Trwa ostatnie konkursowe przedstawienie – „Pan Lampa” Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Trzy spekatkle, w ramach imprez towarzyszących, grają dziś studeni AST Wrocław. O 12:30 – Spotkanie z drmatopisarzami, na kótre zapraszamy wraz z Centrum Sztuki Dziecka. A wieczorem – finał! O godz. 19:00 poznamy werdykt jury. Tuż po nim – koncert Maja Kleszcz & incarNations, na który mamy jeszcze dostępne bilety. Zapraszamy!

WIĘCEJ

WARSZTATY Z PEDAGOGAMI TEATRU/ FOTORELACJA

W ramach XXIX OFTL odbywają się cykle warsztatów dedykowanych dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży, nauczycielom i rodzinom. Warsztaty dotyczące wybranych spektakli konkursowych, prowadzą pedagodzy teatru: Justyna Czarnota, Katarzyna Piwońska i Rafał Mościcki. W myśl nowocześnie pojmowanej pedagogiki teatru, pragniemy naszym widzom stworzyć warunki do pogłębionej refleksji nad prezentowanymi spektaklami oraz tak ukierunkować to działanie, aby objęło ono obszar osobistych doświadczeń naszej publiczności.

WIĘCEJ

XXIX OFTL – DZIEŃ .6

Festiwalowy dzień szósty, czyli przedostatni. Dziś zagra (i zaśpiewa) Teatr Animacji z Poznania. I my, Opole :) Dziś także zapraszamy na trzy spektakle towarzyszące, „Litera i” Tadeusza Wierzbickiego oraz „Anima(k)cje” w wykonaniu AT Białystok. Ostania szansa na zrobienie marionetki na warsztatach plastycznych o godz. 16:30 w Jasminum. Zapraszamy!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY