XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK 6-12 MAJA 2017

Już niebawem rozpocznie się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Festiwal Teatrów Lalek w Opolu! Jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce, którego początki sięgają roku 1962, po raz kolejny zawładnie Opolem.

WIĘCEJ

XXVIII OFTL 6-12 MAJA 2017

Na początku maja już po raz 28. spotkają się w Opolu najciekawsze teatry lalkowe z całego kraju, które zaprezentują świetne, intrygujące spektakle dotykające ważnych problemów, budujące głęboki dialog z publicznością – zarówno tą dorosłą, jak i dziecięcą.

 

OFTL to najstarszy ogólnopolski festiwal skupiony na prezentacji i konfrontacji osiągnięć oraz dobytku artystycznego polskiego środowiska lalkarskiego. Powołany został do życia w 1962 roku.

 

Podczas tegorocznej edycji OFTL, widzowie będą mogli obejrzeć 11 przedstawień konkursowych oraz spektakle w ramach imprez towarzyszących (w tym plenerowe). Będzie można także zobaczyć pokazy w wykonaniu studentów wydziałów lalkarskich szkół teatralnych, wziąć udział w wystawach oraz wysłuchać czytania sztuk współczesnych, podczas organizowanego wspólnie z Centrum Sztuki Dziecka spotkania z dramatopisarzami.

Niezwykle istotne dla organizatorów Festiwalu są również spotkaniach z publicznością, dlatego w programie można znaleźć serię warsztatów, wystaw, paneli dyskusyjnych i spotkań kierowanych do odbiorców w różnym wieku.

 

Ponadto, podczas tegorocznego Festiwalu, obchodzić będziemy jubileusz 80-lecia Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Uroczystości jubileuszowe zostały zaplanowane na 6 maja.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim, teatralnym święcie!!!

 
 
 
XXVIII OFTL-plakat_Leszek Ołdak
autorem plakatu jest Leszek Ołdak