BĄDŹ JAK NAJMNIEJSZE ZIARENKO PIASKU – ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W OTLiA

W sobotę 21 marca 2020 obchodzony będzie Światowy Dzień Wody, którego tegorocznym motywem przewodnim jest zmiana klimatu.  W Opolu, działania wokół tego wydarzenia, organizowane będą przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., która – podobnie jak w ubiegłych latach – zaprosiła nasz Teatr do współtworzenia programu. A zatem – serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w działaniach, które u nas będą kryły się pod nazwą „Bądź jak Najmniejsze Ziarenko Piasku”.

 

 „BĄDŹ JAK NAJMNIEJSZE ZIARENKO PIASKU”

SPEKTAKL – WARSZTATY PLASTYCZNE – WYSTAWA – AKCJA EDUKACYJNA

 

 

            Edgar – Najmniejsze Ziarenko Piasku to bohater najnowszej sztuki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora pt. „Wielkie mi Coś”. Edgar jest malutki. Wręcz mikroskopijny. Czasami niedostrzegalny. I wie o tym, że takich ziarenek piasku są na świecie miliardy! Ale to wszystko nie przeszkadza Edgarowi w tym, by czuć się wyjątkowo! Edgar, pomimo swojej maleńkiej postury, jest przekonany o tym, że został stworzony do rzeczy wielkich, a dokonanie ich jest tylko kwestią czasu.


 

„Wielkie mi Coś”, fot. Grzegorz Gajos

więcej o spektaklu TUTAJ  

 


 

            W przedstawieniu „Wielkie mi Coś” zawartych jest wiele mądrych myśli, wartych do zapamiętania – zwłaszcza przez najmłodszych. Między innymi takich, że każdy z nas jest ważny i stworzony do rzeczy wielkich – bez względu na to, czy jest się – jak bohaterowie naszego przedstawienia – ogromnym Słoniem czy też Najmniejszym Ziarenkiem Piasku.

            Każdy z nas może każdego dnia robić coś dobrego i ważnego dla siebie, dla innych, dla świata i dla naszej planety. Każdy z nas, poprzez zwykłe i najprostsze czynności dnia codziennego, może dbać o środowisko. I każdy z nas – jak Edgar – jest ważny i jest częścią świata, w którym żyjemy i o który musimy dbać.

 

I o tym wszystkim dowiemy się podczas specjalnych warsztatów w OTLiA! Edgara, bohatera spektaklu, uczynimy także bohaterem książeczki edukacyjnej, w której na każdej stronie, wypiszemy i namalujemy różne proste ekologiczne zasady, którymi możemy kierować się w naszym codziennym życiu, by dbać o środowisko. Następnie, z naszych książeczek zrobimy wystawę, by wszyscy nasi widzowie mogli te zasady poznać (lub sobie je przypomnieć). A na końcu – autorzy książeczek będą mogli zabrać je ze sobą, by Edgar codziennie o nich przypominał. I tutaj nasza – organizatorów – prośba do wszystkich nauczycieli, których podopieczni wezmą udział w akcji: pozwólcie swoim uczniom zrobić krótką prezentację książeczki dla koleżanek i kolegów z klasy. Pozwólcie im powiedzieć, czego się nauczyli, co zapamiętali i dlaczego jest to ważne. W ten sposób, będziemy szerzyć wśród nas wszystkich informację o tym, jak dbać o naszą wspaniałą, piękną planetę!


 

Zobaczcie, jaką inspiracją był Edgar dla 9-letniej Antoniny Trzos, która samodzielnie przygotowała piękną książeczkę w formie komiksu pt. „Edgar Obrońca Natury”.

 

Antosia

fot. Bartłomiej Trzos

 

 


TERMINY:

  • warsztaty plastyczne (miejsce: Pracownia Plastyczna OTLiA lub Foyer Małej Sceny)

21.03.2020 w godz. 14:00-15:30

 

  • pokaz spektaklu „Wielkie mi Coś” przygotowanego dla uczestników warsztatów:

21.03.2020 godz. 16:00

 

  • wystawa książeczek we Foyer Dużej Sceny OTLiA

od 23 do 31.03.2020

 

Rezerwacje na warsztaty i pokaz spektaklu „Wielkie mi Coś” przyjmuje Biuro Organizacji Widowni, tel. 77 454 37 96, 407 90 56 e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl.

Biuro przyjmuje rezerwacje na warsztaty i spektakl. Bilet na spektakl (w promocyjnej cenie 10 zł) upoważnia do udziału w warsztatach. Bilety na spektakl i warsztaty należy wykupić najpóźniej do 16.03.2020.

 


 

Do udziału w projekcie zapraszają:

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

 

WWW