„BALLADYNA” ‼️PREMIERA W LUTYM W OTLiA‼️

Drodzy Widzowie! Na dużej scenie OTLiA trwają próby do „Balladyny” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Premierę zaplanowaliśmy na 20 lutego 2021. Czy odbędzie się na teatralnej scenie z udziałem publiczności, czy w formule on-line – tego jeszcze nie wiemy. Ale już dziś zapraszamy Was na nią serdecznie!

Choć Teatr jest zamknięty dla publiczności, prace nad przedstawieniem są bardzo intensywne i rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. To nasza kolejna realizacja, w której sięgamy po znakomity przykład literatury klasycznej.

 

Osadzając tekst romantyczny Juliusza Słowackiego w świecie balansującym pomiędzy światem magicznym i współczesnym, chcemy opowiedzieć o wielu aktualnych i poruszających tematach, poszukując w nich sposobności do dialogu z naszą publicznością. Chcemy włączyć Was w dyskusję na temat wątków i zagadnień podjętych w dramacie: dobro/zło, prawda/kłamstwo, piękno/brzydota. I chcemy, aby nasza realizacja – będąca klasyką literatury, była realizacją bogatą w różnorodne środki wyrazu.

 

A zadbają o to wyjątkowi twórcy: reżyser Konrad Dworakowski, scenografka Marika Wojciechowska i kompozytor Piotr Klimek.

 

Na scenie zobaczycie: Karolinę Gorzkowską w roli Balladyny, Aleksandrę Mikołajczyk, Annę Wieczorek, Agnieszkę Zyskowską-Biskup, Zygmunta Babiak, Łukasza Bugowskiego, Jakuba Kowalczyka, Jakuba Mieszałę, Andrzeja Mikoszę, Tomasza Szczygielskiego i Andrzeja Szymańskiego.

 
Więcej: http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/balladyna-2/
 
 
Balladyna grafika (002)

projekt scenograficzny: Marika Wojciechowska