BARBARA LACH ODEBRAŁA NAGRODĘ HENRYK!

Barbara Lach została laureatką tegorocznej Nagrody Henryk, przyznawanej przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP-u za wybitne osiągnięcia oraz za całokształt pracy artystycznej w dziedzinie teatru lalek.
Nagrodę Barbara Lach otrzymała w dowód najwyższego uznania dla Jej talentu i wybitnych osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej.


 

Jeszcze w lutym podzieliliśmy się z Wami tą wspaniałą wiadomością. Nagroda została przyznana przez ZASP po raz 10., a obok naszej aktorki, laureatem został reżyser Wojciech Szelachowski. Pierwotnie, wręczenie miało nastąpić podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa 23 marca 2020. Ostatecznie, odbyło się w miniony poniedziałek.

 

Wzruszona Basia, odbierając Nagrodę, powiedziała:
„Czuję szczęśliwym człowiekiem. Dziękuję za wszystkie spektakle. Ja nie wiem, kiedy to minęło… 40 lat minęło. Ale mam nadzieję, że w Teatrze jeszcze będę mogła sobie trochę być i robić coś dla innych.”

 

Basiu! To my Tobie dziękujemy! I mamy nadzieję oglądać Cię na scenie jeszcze długo! Dziękujemy za wszystkie spektakle, za to co robisz dla innych, za to wielkie serce, a także za ciepło, które masz w sobie i dobro, którym dzielisz się z innymi!

 
 

Barbara Lach z Nagrodą Henryk
fot. screen z transmisji Uroczystości/ źródło: Białostocki Teatr Lalek, You Tube