BEZKRES – INTERMEDIALNA WYSTAWA STUDENTÓW WYDZIAŁU SZTUKI

Serdecznie zapraszamy na wystawę studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 13.01.2020 na Scenie na Piętrze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, a wystawa będzie czynna do 17.01.2020.

 
W dzisiejszych czasach internet oraz aplikacje mobilne zapewniają nieograniczony dostęp do informacji. Jesteśmy w stanie w kilka sekund zweryfikować swoją wiedzę. Żyjemy coraz szybciej, a otaczająca nas technologia ciągle się rozwija i jednocześnie ciągle się dezaktualizuje. Otaczający nas świat jest poznany lepiej niż kiedykolwiek w dziejach. Badamy go w skali mikro i w skali makro, a gromadzona przez ludzkość wiedza rośnie w tempie wykładniczym. Problemem staje się nie brak informacji, ale ich nadmiar wykraczający poza nasze możliwości percepcyjne. W 2019 roku świat ujrzał pierwsze zdjęcie czarnej dziury. Jego publikacji nie doczekał największy ich badacz Stephen Hawking. Przypomniało nam ono, jak mali jesteśmy w obliczu bezkresu czasu, wszechświata i jak niewielką rolę odgrywamy w skali nieskończoności.

 

Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego za pomocą różnych mediów dzielą się refleksją na temat nie tylko bezkresu czasu, wiedzy tej poznanej i tej jeszcze nieodkrytej, ale również bezkresu jakim jest każdy człowiek. Bowiem każdy z nas stanowi osobny wszechświat emocji, neuroz i namiętności. Żyjąc obok siebie, wchodząc w interakcje pozwalamy naszym wszechświatom się przenikać, ale mimo to zawsze pozostają one w pewnym stopniu niezbadane.

 

Wystawa jest nie tyle próbą odnalezienia odpowiedzi na pytania o naturę czasu i wszechświata, co próbą sformułowania odpowiednich pytań o nasz udział w odkrywaniu bezkresu.

 
W wystawie udział biorą: Maria Białek, Nikola Bul, Radosław Kuśmierski, Maryna Lykho, Jan Łazowski, Wioletta Michalczyk, Hubert Piskuła, Fabian Roman, Andrea Rutkowska, Bohdan Smirnov, Justyna Surma
 
Opieka artystyczna dr hab. Bartosz Posacki, prof. UO, mgr Paulina Ptaszyńska

 
 
81686355_2731639583570906_2324965092673716224_n