Brak sygnału? – TEATR ABCDEmocje/ warsztaty w sieci

Próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości i sprostać wyzwaniom, jakie przed nami stawia, postanowiliśmy przenieść do sieci warsztaty z cyklu ABCDEmocje realizowane w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Zmianie uległ nie tylko sposób i miejsce prowadzenia spotkań, ale również ich tematyka. Zachęcamy do skorzystania z poniższej oferty.

„Brak sygnału?”
warsztaty odbywające się w ramach cyklu TEATR. ABCDEmocje
prowadzenie: Justyna Czarnota
(Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie)

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru.

„Brak sygnału?

Przejście z klas szkolnych do internetu sprawiło, że nie mamy fizycznego kontaktu z uczniami. Nawet jeśli prowadzimy lekcje online, magiczne formuły „stop video”, „mute” pozwalają wyłączyć się uczniom podczas zajęć i sprawiają, że komunikacja staje się jednostronna. Czasem sami zachęcamy uczestników spotkania do wyciszenia się, by rozmowa przebiegała bez zakłóceń, które powodują domowe odgłosy. Jak oswoić ciszę, która wówczas nas otacza? Podczas spotkania wymienimy się doświadczeniami oraz uruchomimy naszą kreatywność w teatralnej pracy z zadnieniem ciszy.

Prowadząca warsztaty: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania, z których pierwsze odbędzie się 21 maja o godz 17:00.

Podczas tego spotkania zostanie ustalony z Państwem termin kolejnego.

Warsztaty odbędą się w sieci, na platformie Zoom. Link wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowa e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty TEATR. ABCDEmocje odbywają się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.