CZYTANIE-DZIAŁANIE/ 3.10.2020

CZYTANIE-DZIAŁANIE – serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, które odbędą się w formie on-line. Podobnie jak w wersji prowadzonej w Teatrze, opierać się będą na literaturze dla dzieci, która stanie się inspiracją do działań plastycznych i choreograficznych. Na warsztaty zapraszamy w sobotę 2.10.2020.

 

Czytać i działać będziemy wokół książki Maja i jej świat. Wyobraźnia”, Wydawnictwa Adamada.

Tekst: Anna Obiols

Ilustracje: SUBI Joan Subirana

Przekład: Zofia Beszczyńska
Redakcja: Renata Korewo

 

(…) Wyobraźnia jest zdolnością człowieka do tworzenia obrazów w myślach; dzięki niej możemy wciąż wymyślać nowe wersje świata. To taka mocno brzmiąca, poważna definicja wyobraźni, wzięta z książki Maja i jej świat. Wyobraźnia. Wyobraźnia każdego dnia pomaga nam żyć, tworzyć, uczyć się. Jest – a przynajmniej powinna być – niezbędna przy wymyślaniu rzeczy nowych, we wszelkiego rodzaju aktywności twórczej. Jest w zasadzie czymś bardzo osobistym, czym jednak możemy się dzielić z innymi. U każdego wyobraźnia potrafi być bowiem trochę inna.

Maja ma siedem lat i kręcone czarne włosy. Lubi się wysypiać i przeżywać przygody. Wstaje rano, je śniadanie i wyrusza do szkoły – jeśli tylko może, jedzie tam na rowerze. Lubi lekcje rysunków i zabawę po zajęciach szkolnych. Czasami pomaga rodzicom, czasami ma dużo wolnego czasu i równie wiele fascynujących pomysłów. Każdy dzień to dla niej świetna okazja do ćwiczenia wyobraźni. Już od rana wyobraża sobie niezwykłe krajobrazy, sytuacje, przygody. Na przykład to, że na jej łóżku i w pokoju rozciągają się pustynne wydmy. Albo to, że kawałek słodkiego arbuza jest plastrem księżyca, a jego pestki to gwiazdy. Kiedy bawi się na huśtawce, wyobraża sobie, że czubkami palców u stóp dotyka nieba, a kiedy czyta ulubioną książkę, wyobraża sobie, że kiedyś poleci czerwonym balonem razem z pewnym słoniem, bohaterem tej książki. Każdy moment dnia jest dla niej okazją dla popuszczenia wodzy fantazji.

 

Czyta: Andrzej Szymański

Warsztat ruchowy: Anna Jarota

Warsztat plastyczny: Anna Miszczyszyn

 

czas trwania warsztatów : około 20 minut

godziny dostępności warsztatu online: 12.00 – 18.00 w dniu 03.10.2020r.
 
 
 maja
 
Źródło opisu i ilustracji: https://www.adamada.pl/maja-i-jej-swiat-wyobraznia.html
 
 

REZERWACJE: Wydarzenie w znanej przez Państwa formule: czytanie + warsztaty ruchowe + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube. Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

internet