CZYTANIE-DZIAŁANIE/ TEATR. Poczuj to! 10.10.2020

CZYTANIE-DZIAŁANIE – serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, które odbędą się w formie on-line. Podobnie jak w wersji prowadzonej w Teatrze, opierać się będą na literaturze dla dzieci, która stanie się inspiracją do działań plastycznych i choreograficznych. Na warsztaty zapraszamy w sobotę 10.10.2020. Czytać i działać będziemy wokół książki „Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności”, Wydawnictwa Adamada, tekst: Adrienne Heymans, ilustracje: Pauline Casters, projekt typograficzny: Jeremy Lurquin, przekład: Iwona Janczy, redakcja: Grażyna Kompowska.

 

Myszka Alicja jest ciekawska i bardzo nierozważna. Próbuje wkładać palce do kontaktu, sprawdza łapką, czy bulgocząca w garnku czekolada jest już wystarczająco gorąca, i nie rozgląda się przy przechodzeniu przez ulicę. Czy posłucha starszej kuzynki Joli i nauczy się ostrożności?
 
Zabawna i pożyteczna historyjka dla dzieci, które bywają niezbyt uważne.

Czyta: Andrzej Mikosza

Warsztat ruchowy: Anna Jarota

Warsztat plastyczny: Anna Miszczyszyn

 

czas trwania warsztatów : około 20 minut

godziny dostępności warsztatu online: 12.00 – 18.00 w dniu 10.10.2020r.

 

 

REZERWACJE:

Wydarzenie w znanej przez Państwa formule: czytanie + warsztaty ruchowe + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube.

Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

myszka

 

Źródło opisu i ilustracji: https://www.adamada.pl/jak-myszka-alicja-nauczyla-sie-ostroznosci.html

internet

 

Warsztaty CZYTANIE – DZIAŁANIE  odbywają się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.