CZYTANIE-DZIAŁANIE/ TEATR. Poczuj to! 22.08.2020

Serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, które odbędą się w formie on-line. Podobnie jak w wersji prowadzonej w Teatrze, opierać się będą na literaturze dla dzieci, która stanie się inspiracją do działań plastycznych i choreograficznych. Na warsztaty zapraszamy w sobotę 22.08.2020.

 

Czytać i działać będziemy wokół książki „I co teraz?” Wydawnictwa Adamada, tekst i ilustracje: Guido van Genechten, przekład: Ryszard Turczyn.

 
Tolerancja, odmienność, inność. Trudne słowa. Wywołują zagorzałe dyskusje i pojawiają się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi kontekst polityczno-kulturowy. Wciąż pozostają niezrozumiałe.
Książka „I co teraz?” nie trafia więc w czytelniczą pustkę – temat szeroko rozumianej odmienności pozostaje aktualny i wielu z nas nie daje spokoju.

 

Czyta: Mariola Ordak-Świątkiewicz
Warsztat ruchowy: Karolina Gorzkowska
Warsztat plastyczny: Beata Wepa

 
czas trwania warsztatów: około 20 minut
godziny dostępności warsztatu on-line: 12.00 – 18.00 w dniu 22.08.2020r.

 
REZERWACJE:
Wydarzenie w znanej przez Państwa formule: czytanie + warsztaty ruchowe + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube.
Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Źródło opisu i ilustracji: https://kulturaliberalna.pl/2018/02/20/marta-baszewska-recenzja-ksiazki-i-co-teraz-guido-van-genechtena-kl-dzieciom/
Autorka opisu: Marta Banaszewska

 
 

22.08i co tera


internet