CZYTANIE-DZIAŁANIE W PAŹDZIERNIKU

Jeszcze w tym miesiącu zapraszamy na dwa spotkania z cyklu Czytanie-Działanie projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Przygotowujemy warsztaty dedykowane tym troszkę starszym (5-7 latkom) i tym malutkim (2-4 lata). Serdecznie zapraszamy! Na wydarzenie obowiązują rezerwacje w Biurze Obsługi Widzów: tel. 77 454 37 96 lub 77 407 90 56; e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Wstęp wolny.

 

19.10.2019 godz. 12.00-14.00
Peter Carnavas “Ważne rzeczy” Wydawnictwo Adamada,
uczestnicy: dzieci w wieku 5-7 lat oraz ich rodziny

 

„Radzenie sobie ze stratą jest bardzo bolesną i trudną sztuką. Niestety jest niezbędna, jeżeli chcemy ruszyć do przodu. Każdy inaczej podchodzi do takich spraw. Jedni, tak jak mama Krzysia, pragną wyrzucić daną osobę ze swojego życia, łącznie ze wszystkimi rzeczami, które ją przypominają. Inni, jak chłopiec, chcą pamiętać, bo jest to dla nich bardzo istotne.
„Ważne rzeczy” to książka idealna dla dzieci, które straciły kogoś bliskiego – nieważne w jakich okolicznościach. To lektura w sam raz dla rodziców, buntujących się przeciwko utracie, pragnącym wymazać z pamięci całą przeszłość, ukrywając pewne fakty przed dziećmi, które i tak są dużo mądrzejsze, niż sądzimy. W zasadzie (..) tę historię powinny poznać także dzieci bez takowych traum, bo niestety, prędzej czy później, każdy z nas coś lub kogoś utraci…”

 

czyta: Aleksandra Mikołajczyk
warsztaty plastyczne: Anna Miszczyszyn
warsztaty ruchowe: Agnieszka Gołoś – Gołąb

 

źródło opisu: https://www.taniaksiazka.pl/wazne-rzeczy-peter-carnavas-p-9…
źródło okładki: https://obibooki.pl/wazne-rzeczy/

 

ważne rzeczy

 


26.10.2019, godz. 12.00-14.00,
Peter Brown „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
uczestnicy: dzieci w wieku 2-4 lata oraz ich rodziny

 

„Gdy Lusia Niedźwiedzińska znajduje w lesie ludzkie dziecko, jest zachwycona. Zabiera chłopca do domu i prosi mamę, aby pozwoliła jej go zatrzymać, choć stara i mądra niedźwiedzica ostrzega córeczkę: «Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe». Wkrótce Lusia odkryje, że mama miała rację. Ten mały samczyk człowieka okropnie rozrabia, a do tego w ogóle nie umie korzystać z kuwety…”

czyta: Anna Jarota
warsztaty plastyczne: Beata Wepa
warsztaty ruchowe: Agnieszka Gołoś – Gołąb

 

źródło opisu:
https://nk.com.pl/dzieci-to-koszmarne-zwier…/…/ksiazka.html…
źródło okładki: http://zblogowani.pl/…/dzieci-to-koszmarne-zwierzatka-domowe

 

dzieci