CZYTANIE-DZIAŁANIE/12.09.2020

CZYTANIE-DZIAŁANIE – serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, które odbędą się w formie on-line. Podobnie jak w wersji prowadzonej w Teatrze, opierać się będą na literaturze dla dzieci, która stanie się inspiracją do działań plastycznych i choreograficznych.


Na warsztaty zapraszamy w sobotę 12.09.2020.

 
Czytać i działać będziemy wokół książki „Księżniczka Zosia i jej kot” Wydawnictwa ADAMADA, autorzy: Aleix Cabrera / Rocio Bonilla

Czyta: Karolina Gorzkowska
Warsztaty ruchowe: Jakub Kowalczyk
Warsztaty plastyczne: Beata Wepa

 
Była sobie księżniczka inna niż wszystkie. Uwielbiała chodzić po drzewach, nie nosiła modnych sukienek i butów na obcasie, rzadko znajdowała czas na umycie zębów… I w ogóle miała w nosie dworską etykietę. Czy pojawienie się w jej życiu dostojnej, pełnej gracji kotki coś zmieni?

 
Księżniczka Zosia i jej kot to metaforyczna opowieść o sile jednostki, jej niezbywalnym prawie do wolności, odwadze w wyrażaniu siebie oraz szacunku dla odmiennych postaw. Podobnie jak koty – dystyngowana bohaterka jest miauczącym symbolem nieugiętego charakteru – my ludzie różnimy się między sobą wyglądem, osobowością, temperamentem. Każdy z nas jest na swój sposób unikatowy. Każdy z nas ma prawo takim być, jednak zazwyczaj musi mieścić się w wąskich ramach konwenansu, korzyć się przed dyktatem ogółu, iść na kompromis z dominującą kulturą, ulegać normom częstokroć ustalanym i narzucanym przez większość, poddawać się próbom wywierania nacisku lub udawać kogoś, kim nie jest. Księżniczka Zosia i jej kot uświadamia te zagrożenia, naświetla je i próbuje z nimi walczyć u podstaw, bo już w dzieciństwie.

 
Czas trwania warsztatów wynosi około 20 minut, godziny dostępności warsztatów on-line: 12.00–18.00.

REZERWACJE: Wydarzenie w znanej przez Państwa formule: czytanie + warsztaty ruchowe + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube. Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

ksiezniczka-zosia-i-jej-kot.2

 

internet

Źródło opisu i okładki: https://www.adamada.pl/ksiezniczka-zosia-i-jej-kot.html