DNI OPOLA W OTLiA

Dni Opola w OTLiA świętujemy hucznie! Dla naszych Widzów przygotowaliśmy  dwie propozycje: zarówno w siedzibie Teatru, jak i poza nią:

sobota 26.06.

  • godz. 17:00 premiera spektaklu „Balladyna” (30 zł Ulgowy / 35 zł Normalny

niedziela 27.06.

  • 13:30-14:30 Robimy teatr lalkami! Warsztaty z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, scena plenerowa przy placu zabaw Młodzieżowego Domu Kultury

Premiera „Balladyny” to ogromne wydarzenie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora! To spektakl przygotowany na dużej scenie, z ogromnym rozmachem i kilkunastoosobową obsadą. Premiera w ramach Dni Opola tym bardziej podniesie rangę tej niezwykłej realizacji, na którą zapraszamy młodzież i dorosłych.

„Balladyna” w realizacji OTLiA to opowieść o współczesnej nastolatce, wchodzącej w dorosłość, która ma w sobie wiele wątpliwości i burzę krążących w żyłach uczuć. Sama postać Balladyny, targana wewnętrznymi rozterkami, będzie pokazem gry aktorskiej na najwyższym poziomie. Bohaterkę otaczają różne realne i baśniowe postaci, które również zobaczymy w wyjątkowych, aktorskich interpretacjach. A wokół nich – mnóstwo wątków, odniesień historycznych, ale i elementów magicznych i nierealnych, rozgrywających się w nieoczywistej scenografii, pełnej detali i symboli.

„Balladyna” Juliusza Słowackiego jest znakomitym przykładem literatury klasycznej, ale w OTLiA ten romantyczny tekst, zobaczymy we współczesnej inscenizacji. Twórcy pracują nad tym, aby sztuka oparta na klasyce literatury, była realizacją bogatą w różnorodne środki wyrazu oraz poruszającą aktualne tematy. Z całą pewnością, nasza inscenizacja nie pozostawi widzów obojętnych i wywoła  ogrom emocji. I na te emocje przeżywane w teatrze – serdecznie Was, Drodzy Widzowie, zapraszamy!

 

"Balladyna<br fot. Anna Molokanova


 

 

niedziela 27.06.

  • godz. 13:30-14:30 ROBIMY TEATR LALKAMI! Warsztaty z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora

scena plenerowa przy placu zabaw Młodzieżowego Domu Kultury

                Zapraszamy najmłodszych na spotkanie warsztatowe z aktorami OTLiA, którzy przybliżą Wam świat zza teatralnych kulis. Pacynka, jawajka, kukła, lalka cieniowa, marionetka… czy znacie nazwy takich lalek teatralnych? Czy wiecie skąd do nas przywędrowały, jaka jest ich historia, budowa i przede wszystkim – co należy zrobić, aby taką lalką ożywić na scenie? Dzięki naszym warsztatom poznacie kulisy teatru lalek i różne rodzaje lalkowych bohaterów. Zobaczycie, jak lalki różnią się między sobą, jakie animacje można nimi wykonać i wreszcie – sami zbudujecie lalkę! Myślicie, że lalki można zrobić tylko w teatralnej pracowni? Nie! Każdemu przedmiotowi można nadać cechy ludzkie lub zwierzęce i tym samym go ożywić i wykorzystać podczas zabawy w teatr. Żeby Wam to udowodnić, wspólnie zbudujemy wielką lalkę z przedmiotów domowego użytku i spróbujemy nią animować. Zapraszamy serdecznie do świata teatralnych lalek bez tajemnic i bez kulis!

 

Robimy teatr lalkami

fot. Magdalena Starczewska


202211732_2861740404064076_6185365813741656272_n