DRAMAT w AKCJI 26.10.2017

W najbliższy czwartek 26.10 o godz. 17:00 zapraszamy na przedostatnią w tym roku odsłonę DRAMATU w AKCJI, odbywającego się w ramach projektu TEATR. Poczuj to!

DRAMAT w AKCJI to czytania współczesnej dramaturgii przygotowane przez najbardziej utalentowane reżyserki i reżyserów z całej Polski. Wybrane przez nich sztuki poruszają problemy ważne dla młodych ludzi i prezentowane są przy użyciu bliskiego im języka teatralnego. To spotkania otwarte na dyskusję, podczas których najważniejszy jest głos osób zasiadających na widowni – ich emocje, odczucia, przeżycia, które wywołuje czytany dramat.

 

W tym tygodniu czytanie dramatu „Śnieży” Roberta Jarosza wyreżyseruje Bartosz Kurowski – kulturoznawca, pedagog, reżyser teatru lalek.

 

Tekst można podzielić na dwie przenikające się części, w których świat baśniowy przeplata się z rzeczywistością, a opowieść ze wspomnieniami. Opowiadana baśń wnika w realny świat, przeistaczając się momentami w smutną, a gdzie indziej znowu tchnącą nadzieją, historię chłopca – Hansa Christiana Andersena. Kim był i jak wyglądało życie jednego z największych twórców literatury dla dzieci? „Śnieży” to baśniowa sztuka dla młodzieży, garściami czerpiącą z niezwykłej twórczości i kontrowersyjnej biografii Hansa Christiana Andersena.

 

Dramat został nagrodzony w 23. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Więcej na temat tekstu: http://nowesztuki.pl/sztuka/sniezy/

 

Tekst przeczytają aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora: Karolina Gorzkowska, Anna Jarota, Jakub Kowalczyk, Andrzej Szymański. Dyskusję z publicznością, która tradycyjnie zamknie spotkanie, poprowadzi Alicja Morawska-Rubczak.

 

Czytanie w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI odbędzie się w czwartek 26.10.2017 o godz. 17:00 na dużej scenie OTLiA. Czytanie przeznaczone jest dla młodzieży (15+) i dorosłych. Wstęp wolny.

 
 

A oto fotografie z kilku poprzednich cykli DRAMATU w AKCJI.

fot. Grzegorz Gajos