DRAMAT W AKCJI – CZYTANIE SZTUKI „ILE ŻAB WAŻY KSIĘŻYC” MALINY PRZEŚLUGI

15.11.2018 g. 17:00 na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI odbędzie się czytanie tekstu „Ile żab waży księżyc” autorstwa Maliny Prześlugi. Na czytanie zapraszamy dzieci w wieku 5 lat wzwyż, młodzież i dorosłych. Będzie to już ostatnie czytanie, odbywające się w ramach tegorocznego projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to.

 

Jak na co dzień traktujemy dziecięce dylematy? A czy potrafilibyśmy mądrze odpowiedzieć na pytanie: „Ile żab waży księżyc?”, które w sztuce Maliny Prześlugi zadaje Chłopiec?

Autorka w niedosłowny sposób sprawdza uważność swojego odbiorcy. Dziecięcego zabiera w baśniową przygodę, w której Król ma absolutną władzę (i chyba kogoś nam przypomina…), a z gwiazdami można mieć bezpośredni kontakt. Dorosłemu zaś pokazuje, jak wiele może go kosztować pobieżność, nadętość, codzienne zagonienie, przesadne mniemanie o sobie i poczucie władzy. Malina Prześluga – a wraz z nią czytelnik – sprawdza, ile można się nauczyć o świecie spoglądając na niego od czasu do czasu oczami dziecka.

 

Czytanie wyreżyseruje Maria Żynel, a przeczytają aktorzy OTLiA.

 
Serdecznie zapraszamy!
 

Czytanie odbędzie się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a. Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.