DRAMAT w AKCJI/ SEN NOCY LETNIEJ (FRAGMENTY)

28.10.2021 g. 17:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI. Czytanie tekstu „Sen nocy letniej” Williama Shakespeare’a w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, wyreżyseruje Justyna Łagowska, a inscenizacji towarzyszyć będą wizualizacje na żywo tworzone przez Tomasza Michalczewskiego.

Dramat przeczytają aktorzy OTLiA: Karolina Gorzkowska, Anna Wieczorek, Łukasz Bugowski oraz gościnnie: Judyta Paradzińska (Teatr im. Jana Kochanowskiego) i Paweł Bernadowski. Po czytaniu serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, które poprowadzi Bartosz Suwiński – poeta, krytyk literacki.

 
Na czytanie zapraszamy młodzież (14+) i dorosłych.


„Sen nocy letniej”- jeden z najsłynniejszych tekstów Williama Szakespeare’a, to komedia przedstawiająca świat wyobraźni i mitologii. Określana jest jako zachwycające połączenie liryzmu z refleksją nad naturą i miłością. Shakespeare po mistrzowsku podjął tu motywy snu i jawy oraz zderzenia marzeń i rzeczywistości, a doskonałe tłumaczenie Stanisława Barańczaka, w subtelny sposób wydobywa liryczne walory sztuki.
 
Zapraszamy zatem na wyjątkową inscenizację, w której wyrośnie przed Wami świat złożony z jawy i snu. Pozwólcie, by Wasza wyobraźnia przeniosła Was w antyczny świat szekspirowskiej komedii. I tak jak słowa wciągają czytelnika w świat fikcji i prawdy, tak niech nasza inscenizacja wciągnie Was w świat realności i fantastyki. Niech te dwa światy – ludzki i baśniowy – spotkają się na scenie, we „Śnie nocy letniej”.

 
 

_TRA2499fot. Tomasz Michalczewski

 


Czytanie odbędzie się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a. Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

INTERNET_poziomjpg