DZIEŃ OTWARTY TEATRU

W sobotę 2 czerwca od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na Dzień Otwarty Teatru, czyli czas wypełniony pozytywną energią i radością tworzenia. W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, które zostaną przygotowane przez cały zespół OTLiA. 2 czerwca, Teatr – po prostu – odsłania kulisy. Nie potrzeba żadnych biletów i wejściówek – każdy z Was jest zaproszony!


Program Dnia Otwartego:

 

Główne wejście, godz. od 10:00 do 14:00
Przy wejściu powita Was redaktor TV Lalka. Tu odbędą się konkursy z nagrodami, wywiady i spotkania.

 

Duża Scena, godz. 11:00 oraz 12:30
Zapraszamy publiczność na improwizacyjny spektakl familijny „Śpiąca Królewna”. Widzowie wraz z aktorami wezmą udział w warsztatach aktorskich i dzięki temu dowiedzą się, czym jest improwizacja sceniczna. Wraz z aktorami będzie można stworzyć etiudy, a spektakl powstanie na oczach publiczności. Działania odbędą się w dwóch 40-minutowych pokazach o godzinie 11:00 i 12:30.

 

Mała Scena, godz. od 10:00 do 14:00
Jak co roku, zapraszamy Widzów do Garderoby Teatralnej, w której każdy będzie mógł przymierzyć kostiumy, maski i peruki pochodzące z repertuarowych przedstawień.

 

Scena na Piętrze, godz. 10:30 i 11:30
Scena na Piętrze to w tym dniu Akademia Teatralna na Piętrze… dla dużych i małych. Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o zawodzie aktora. Nasze aktorki szukać będą utalentowanych i mniej utalentowanych… odważnych i mniej odważnych… Oferują profesjonalne przygotowanie aktorskie, a później… debiut na scenie razem z „Zielonym Kapturkiem”. Specjalne działania będą odbywały się o wyznaczonych godzinach (10:30 i 11:30), ale Scena będzie dostępna przez cały czas trwania Dnia Otwartego.

 

Foyer Dużej Sceny godz. od 10:00 do 14:00
Foyer zdobią 103 lalki teatralne, wykonane przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wystawa jest efektem konkursu ogłoszonego przez Teatr. Piękne, nietypowe i wyjątkowe lalki, mogą być świetną inspiracją do działań edukacyjnych, ale przede wszystkim, zachwycają swoja pomysłowością i oryginalnymi formami.

 

Foyer Małej Sceny godz. od 10:00 do 14:00
Zapraszamy na Herbatkę u Hildy i Emmy. W miłej i kameralnej przestrzeni zwiedzający będą mogli pod okiem aktorów spróbować swoich sił jako animatorzy lalek. Ulubieńcy widzów, bohaterowie najlepszych przedstawień, będą do dyspozycji naszych najmłodszych odbiorców. Zapoznamy z różnymi technikami lalkowymi i sposobem ich animacji.

 

Pracownia Plastyczna godz. od 10:00 do 14:00
Tutaj będziecie mogli wykonać korony, różdżki, a także różne atrybuty wróżek i rycerzy, które zostaną wykorzystane podczas prezentacji spektaklu „Śpiąca królewna”.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Dzień Otwarty fot. Grzegorz Gajos

fot. Grzegorz Gajos