DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO – GROSZE GRAJĄ ROLĘ – MARVIN

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

 

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).
 
W ramach ogólnopolskiej akcji, w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zagramy spektakl „Marvin” w reżyserii Pawła Aignera. Przedstawienie prezentowane będzie w dniu 12 maja 2018 r. o godz. 17.00 na dużej scenie (185 miejsc).

Sprzedaż biletów na Spektakl w cenie 300 groszy (3 zł) będzie odbywać się wyłącznie w kasie Teatru, wyłącznie w dniu 12 maja 2018 r. od godz. 9.00, przy czym na wydarzenie nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz przedsprzedaży. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 5 biletów na przedstawienie.

 
Serdecznie zapraszamy!

 
 

300gr-bnr-300x300

 

Więcej o spektaklu: http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/marvin/

Więcej o wydarzeniu ogólnopolskim: http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2018
 
#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę

 


Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Beznazwy-1