DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO – „ZORRO” ZA 350 GROSZY!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

 

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

 

Dzień Teatru Publicznego

 

W naszym Teatrze, w ramach ogólnopolskiej akcji zagramy spektakl „Zorro” w dniu 18 maja o godz. 16:00. Ta zupełnie nowa – i dość przewrotna! – interpretacja historii o znanym bohaterze, jest doskonałą propozycją dla dzieci powyżej 10 lat, młodzieży i  dorosłych.

 

_DSC5281

fot. Grzegorz Gajos

 


Sprzedaż biletów na spektakl w cenie 350 groszy (3,50 zł) będzie odbywać się wyłącznie w kasie Teatru, wyłącznie w dniu 18 maja 2019 r. od godz. 10.00, przy czym na wydarzenie nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz przedsprzedaży. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 4 bilety na przedstawienie. Ilość miejsc/ dostępnych biletów ogółem: 185.

 
Beznazwy-1