„HOLZKLOPFEN” TEATR HELIOS (Niemcy)

Holzklopfen1_fot.Walter G. Breuer

9 maja 2015, sobota, godz. 10.00 i 11.30
mała scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora
cena biletu 12 zł N / 9 zł U
spektakl dla dzieci od 2 do 5 lat

 
reżyseria Barbara Kölling
perkusja Manuel Loos/Roman D. Metzner
pedagog teatru Matthias Damberg
 
OBSADA:
Michael Lurse
 
PREMIERA: 24 lutego 2008
 
czas trwania: 30 min.
dla dzieci w wieku od 2 lat oraz ich rodzin
 

„Holzklopfen” to piękna, niezwykle szlachetna w formie podróż do świata drewnianych form. Przedstawienie inspirowane wrażliwością i pomysłowością dzieci, które zaczaruje nawet najmłodszych widzów.

 

Czy widzieliście kiedyś spektakl cały z drewna!? Tutaj każdy obraz, każdy przedmiot, każda postać, a nawet każdy dźwięk wyczarowywane są właśnie za pomocą drewna. Dwóch mężczyzn – lalkarz i muzyk, zabiera malutkich widzów do fascynującego świata drewnianych wizji i dźwięków. Artyści używają drewna jako budulca, instrumentu, narzędzia, inspirują się fakturą, zapachem, formą drewnianych pieńków, sprawdzają w jak różnorodny sposób można kreować świat i bawić się drewnem.

 

Idea przedstawienia stworzona została na podstawie cyklu warsztatów i spotkań z publicznością poprzedzających premierę. To na podstawie działań dzieci w przestrzeni zbliżonej do scenografii spektaklu, powstał scenariusz tego przedstawienia. Teatr Helios z Hamm uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie teatrów tworzących dla dzieci najnajmłodszych, a jego dyrektorka i główna reżyser – Barbara Kölling, zaliczana jest do najistotniejszych artystek działających na obszarze tego nurtu. Ich wybitne, piękne i zanurzone w idei teatru formy spektakle, tworzone specjalnie z myślą o widzach nawet kilkunastomiesięcznych, to prawdziwe dzieła sztuki.