KAZIO SPONGE „POBAW SIĘ ZE MNĄ” – ANNA MAKOWSKA-KOWALCZYK

Fot. Jerzy Chaba (2)

4 maja 2015, poniedziałek, godz. 16.00
Plac Wolności
wstęp wolny
 
9 maja 2015, sobota, godz. 12.00
Mały Rynek
wstęp wolny

 

Tego niezwykłego jegomościa powinni poznać wszyscy, którzy choć trochę interesują się teatrem lalek. Po co? Po to, by go pokochać lub znienawidzić. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za podłego, małego, zarozumiałego drania i cwaniaczka. Kazio ma sześć lat i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem. Nie ma pytania, na które nie znalazłby odpowiedzi. Jego nie sposób przegadać. To złodziej serc z niewyparzoną gębą.

 

Kazio Sponge powstał w 2009 roku na Wydziale Lalkarskim we wrocławskiej PWST. Od tego czasu, wraz ze swoją mamą i właścicielką – Anną Makowską-Kowalczyk, przemierza Polskę rozkochując w sobie i dzieci, i dorosłych. Ma serce z gąbki, więc jest w nim miejsce dla każdego – przecież gąbka wiele chłonie… Kazio Sponge to więcej niż lalka.
Na 27. OFTL Kazio Sponge stanie się przewodnikiem i zaprosi zarówno małych, jak i starszych widzów do wspólnej zabawy. Dlatego będzie go można spotkać w różnych przestrzeniach miasta, dostępnych dla szerokiego grona publiczności.

 
POBAW SIĘ ZE MNĄ”
 
scenariusz, reżyseria, lalki, scenografia Anna Makowska-Kowalczyk, Jakub Kowalczyk
 
OBSADA:
Kazio Sponge
Jakub Kowalczyk
 
czas trwania: 45 min.
dla widzów od 3–100 lat
 
PREMIERA 21 listopada 2014
 

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami … Tak zaczyna się niemal każda bajka. Kto z nas nie zna historii księżniczek, wróżek, czarownic, wilków, czy królewiczów. Bohaterowie bajek towarzyszą nam od najmłodszych lat bawiąc, wzruszając, a nawet przerażając.

Kazio to mały, niesforny chłopiec, który uwielbia bajki. Sam mówi, że z Czerwonym Kapturkiem pije herbatkę, z Kopciuszkiem chodzi na lody, a z Czarownicą bawi się w berka. Pokój Kazia jest magiczny i mieszkają w nim wszystkie bajki – i te smutne, i wesołe, i nawet straszne. Kazio ma głowę pełną szalonych pomysłów i nie usiedzi długo w jednym miejscu.

 

Co się stanie, gdy pewnego dnia, postanowi wywrócić do góry nogami cały baśniowy świat? Czy znani bajkowi bohaterowie nabiorą barw, czy może zbledną, a ich historie staną się nieciekawe?

„Pobaw się ze mną!” to spektakl interaktywny, w którym dzieci wspólnie z Kaziem wybierają się na wędrówkę po krainie wyobraźni, poznając jej bohaterów. To dobra zabawa dla dzieci, jak i dla dorosłych. To spotkanie z małym łobuzem, dzięki któremu spojrzycie na znane bajki z dystansu i z przymrużeniem oka, a Kazio ze swoją pogodną i otwartą naturą na długo zagości w waszych sercach.

 

fot. Jerzy Chaba, Marta Filipczyk