JAK OCALAŁ ŚWIAT, AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE FILIA WE WROCŁAWIU

AST Jak ocalał świat (1)

Przyszłość jawi nam się coraz częściej jako nasza teraźniejszość. Technologie, które jeszcze były naszymi wyobrażeniami stają się faktem. Żyjemy w czasach w których charakterystyczne jest zastępowanie człowieka przez „myślące” maszyny. Społeczeństwo na rzecz praktyczności zaczyna zapominać o swoich emocjach. Okazuje się, że tylko miłość jest w stanie sprawić, że technologia będzie narzędziem w naszych rękach, a nie my w jej.

 

W niedalekiej przyszłości w bardzo odległej galaktyce żyje dwóch słynnych konstruktorów: Trurl i Klapaucjusz. Geniusze, potrafiący stworzyć coś z niczego. Jeden z nich wpada na pomysł stworzenia maszyny, która zrobi wszystko na literę M. Sprawy się nieco komplikują, kiedy to maszyna zaczyna dostawać coraz to trudniejsze zadania. Zadania tak trudne, że aż destrukcyjne. Konstruktorzy bawią się w najlepsze, zapominając o konsekwencjach.

 

Czy świat potrzebuje naszego ratunku? Czy to my jako ludzkość popychamy ziemię do bankructwa? Czy dowiemy się jak naprawdę ocalał świat?

 

Spektakl ten, to egzamin studenta III roku Macieja Ćwielucha z przedmiotu Kompozycja spektaklu, który powstał we współpracy z Julią Godlewską – studentką Akademii Sztuk Pięknych i Agatą Zemlą, studentką Akademii Muzycznej, pod opieką dr Krystiana Kobyłki. Występują studenci drugiego roku aktorstwa lalkowego: Bartłomiej Zdeb i Maciej Szczepanik.


 

JAK OCALAŁ ŚWIAT
na podstawie opowiadania Stanisława Lema

reżyseria Maciej Ćwieluch
scenografia Julia Godlewska
muzyka Agata Zemla

obsada
Maciej Szczepanik
Bartłomiej Zdeb

opieka artystyczna dr Krystian Kobyłka

wiek odbiorców: młodzież i dorośli

CZAS I MIEJSCE:
5.10.2021, wtorek, godz. 18:00
Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, ul. Targowa 12
cena biletu: 10 zł