KONCERT MAJA KLESZCZ & INCARNATIONS

6. Teatr fot. Natalia Kabanow

10.05.2019 (piątek) godz. 19:00
Duża Scena Opolskiego Teatru Lalki Aktora

 

Koncert na zakończenie XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek

 

Maja Kleszcz & incarNations
Na koncert rozszerzony o sekcję dętą, składają się utwory z  trylogii płytowej:  „Radio Retro”, „Odeon”, „Romantyczność”.

 

skład:
Maja Kleszcz 
Wojciech Krzak
Hubert Zemler
Łukasz Borowiecki
Rafał Karasiewicz
Sekcja dęta pod kierownictwem Przemysława Kostrzewy
 
 

Maja Kleszcz przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata.

 

Po odejściu z Kapeli, od 2010 wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations, eksplorujący świat retro-brzmień z pogranicza jazzu i bluesa. Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breckout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków). Oprócz specyfiki estradowej, z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody min: Festiwal Gombrowiczowski; Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej.

 

Obdarzona talentem aktorskim, gra również w spektaklach min. Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Polski we Wrocławiu. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 12 nagranych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

 
 
cena biletu: 30 zł
 
 

 
 

fot. 1 i 2 Justyna Jaworska, fot. 2 i 3 Natalia Kabanov