KSIĄŻECZKA, TEATR „BAJ” W WARSZAWIE

TBaj_KSIAZECZKA_f.Albert_Roca_Macia_01

7 maja 2017 (niedziela), godz. 10:00 i 11:30
duża scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 
18 zł Ulgowy / 21 zł Normalny / 17 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 0 do 3 lat
czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

 
reżyseria i scenografia Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz
muzyka Kamil Zawiślak
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności Dominika i Karolina Orłowskie
 
OBSADA:
Elżbieta Bieda
Marek Zimakiewicz

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

 

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

 

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

 
 
 

 
 


fot. Albert Roca Macia