TEATR ATOFRI, „PAN SATIE”

Pan Satie Wojtek Wójcik

4.05.2019 (sobota) godz. 10:00 i 12:00
Mała Scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

 
reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios
muzyka: Erik Satie, Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
 
 
Spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat
 
 

Kim Jest Pan Satie? Dźwiękiem, Rytmem.
Pan Satie jest Muzyką.

„W spektaklu muzyka odgrywa bardzo istotną rolę. Jest inspiracją do działań, ale także tłem do zabawy, poszukiwania, ciekawego eksplorowania świata. Aktorki, niczym dzieci, potrafią cieszyć się z drobiazgu, zauważać szczegóły, z fascynacją odkrywać to, co nowe.
Przedstawienie ma bardzo prostą scenografię przygotowaną przez Elżbietę Cios. Czysta i prosta forma sprawia, że dzieci nie są niepotrzebnie rozpraszane. Mali widzowie na tle białej papierowej dekoracji z łatwością zauważają rekwizyty najbardziej ważne w danym momencie przedstawienia. Czerwona czapka czy piłka przyciąga wzrok. Maluchy nie mogą się oderwać od akcji rozgrywającej się wprost przed nimi. Delikatne muśnięcia przelatującego nad ich głowami papieru sprawiają, że odczuwają oni spektakl jeszcze silniej. Nie tylko widzą, słyszą ale momentami także dotykają „Pana Satie”.
W spektaklu ważną rolę odgrywa muzyka, która jest zamiennie grana na żywo na pianinie lub odtwarzana. Równie ważne są dźwięki wydawane przez papier oraz inne rekwizyty. Papier może trzeszczeć, szumieć, piłka grzechocze”.
 
(źródło: Iwona Szlefarska, dziecipoznan.pl)

 
 
czas trwania spektaklu: 35 min + 10 min zabawy
wiek odbiorców: 1-5 lat
cena biletu: 19 zł u/ 23 zł n
 
 

 
 

fot. Wojtek Wójcik