KOD KRESKOWY – NASZE KODY/ FINAŁ WARSZTATÓW

Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy Warsztatów z Teatrem KOD KRESKOWY, które w tym roku realizują: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (Organizator), Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu (Współorganizator) i Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA (Partner). Od 27 czerwca, 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, bierze udział w warsztatach teatralnych pn. KOD KRESKOWY. Uczestnicy pod okiem prowadzących artystów: reżyserki Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy, aktora Jakuba Kowalczyka, kompozytora Marcina Mirowskiego i scenografki Joanny Jaśko-Sroki, poznają tajniki teatru i pracują nad pokazem finałowym, który będzie zwieńczeniem warsztatowej pracy.

 

Uczestnicy piszą scenariusz pokazu, budują etiudy aktorskie i choreograficzne, tworzą rytmy i muzykę do pokazu, a także przygotowują elementy kostiumów i scenografii do spektaklu. Uczestnicy zmierzyli się praktycznie ze wszystkimi etapami przygotowania spektaklu w teatrze: od pomysłów na scenariusz, poprzez przeniesienie ich na etiudy, scenografię i muzykę. Sami także musieli szukać różnych technicznych rozwiązań na zakomponowanie przestrzeni, a także brali udział w działaniach marketingowych związanych z promocją przedstawienia. I na wszystko mieli zaledwie 1,5 tygodnia!
 
Pokaz będzie bardzo osobisty, bowiem pokaże emocje, myśli i uczucia uczestników warsztatów. Temat przewodni tegorocznych zajęć – KOD KRESKOWY – został przetworzony w sposób artystyczny i wyrażony w etiudach aktorskich, muzyce i scenografii.
 
W pokazie finałowym, na który serdecznie zapraszamy, weźmie udział cała 30. Wszystko, co zostanie zaprezentowane, jest ich autorstwa. Prowadzący są jedynie ich przewodnikami w tym niesamowitym, artystycznym świecie.
 
Premiera spektaklu odbędzie się w piątek 6.7.2018 o godz. 16:00 na dużej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Pokaz ten przeznaczony jest przede wszystkim dla rodzin i bliskich naszych małych artystów. Natomiast wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć spektakl, zapraszamy w sobotę 7.7.2018 o godz. 11:00. Na spektakl obowiązują wejściówki, które można rezerwować lub odbierać w Biurze Promocji Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Przed spektaklem będzie prowadzona charytatywna zbiórka na rzecz dwuipółletniego Dawidka Drapacza, który z powodu ciężkiej wady serca musi zostać poddany bardzo kosztownej operacji w Stanach Zjednoczonych. Przed spektaklem, u Wolontariuszy, będzie można wesprzeć zbiórkę w zamian za wejściówki na przedstawienie (sugerowana cena minimalna wejściówki to 10 zł).

 
 

_DSC1464

fot. Grzegorz Gajos