KONKURS DLA DZIECI NA WYKONANIE LALKI TEATRALNEJ

Pacynki, marionetki, jawajki, kukły, lalki cieniowe, bunraku i muppety – to rożne rodzaje lalek teatralnych, które zobaczyć można w przedstawieniach repertuarowych naszego Teatru. Lalki takie wykonywane są przez artystów – projektowane przez scenografów i tworzone przez modelatorów w pracowni plastycznej OTLiA. A jakie lalki teatralne wykonają przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych? Zapraszamy serdecznie do zmierzenia się tym tematem.

 

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oglądaliśmy już Szopki Bożonarodzeniowe, Baranki Wielkanocne, Maski Karnawałowe, Anioły, a także Symbole Świąt Bożego Narodzenia. A wszystkie niezwykle piękne, oryginalne, pomysłowe, nietypowe, zaskakujące – i przede wszystkim – wykonane przez dzieci. Poprzednie konkursowe prace przekonały nas, że dla dzieci nie ma tematów trudnych – z każdym z nich uczestnicy są w stanie się zmierzyć, dzięki czemu teatralne foyer przybiera uroczy wygląd.

 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w nowym konkursie na wykonanie LALKI TEATRALNEJ. Lalki mogą być wykonane wg wszelkich pomysłów, inspiracji i możliwości twórczych (z zastrzeżeniem, że lalka musi być figurą przestrzenną, nie rysunkiem). Mogą być to prace indywidualne lub zbiorowe (max 3 osoby w grupie).

 

Prace konkursowe przyjmujemy do 13 maja 2018. Spośród wszystkich konkursowych prac, najciekawsze lalki zostaną nagrodzone, a wszystkie prace dostarczone na konkurs będą stanowiły ekspozycję w przestrzeniach Teatru. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych do 17 czerwca 2018.

 

REGULAMIN KONKURSU NA WYKONANIE LALKI TEATRALNEJ

KARTA ZGŁOSZENIA Z METRYCZKĄ

 

P1

fot. Grzegorz Gajos