Multikreacje/ TEATR. Poczuj to!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat do udziału w kolejnej edycji warsztatów MULTIKREACJE, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Tym razem odsłonimy przed Wami kulisy mappingu 3D.

 

DZIEŃ NA OPAK
(NOWE MEDIA W TEATRZE)
 
Jak używać wyobraźni? Czy jest ona nam jeszcze do czegoś potrzebna? A może leży gdzieś zakurzona na półce z książkami? Jak zmienić nasz pokój w las albo wnętrze statku, który akurat kołysany jest przez fale? Spróbujmy się zabawić przestrzenią i zmieńmy to co nas otacza w coś zupełnie nowego! A wszystko to dzięki naszej wyobraźni! Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Wasz dzień na opak…
 
Co to jest 3D Mapping? To projekcja multimedialna, audiowizualny pokaz polegający na wyświetleniu statycznego obrazu lub animacji na prawdziwym trójwymiarowym obiekcie takim jak: budynek, samochód czy elementy scenografii. Dzięki projekcji multimedialnej obejmującej takie efekty specjalne jak zmieniające się cienie na obiekcie, poruszające się elementy architektury, zmiany kolorów, ruchome elementy oświetlanego projektorem („zmapowanego”) obiektu, można stworzyć u widza subiektywne odczucie iluzji np walącego się budynku, poruszającego się samochodu czy podświetlających się krawędzi obiektu.
 
 
TERMIN:
20.09.2019 godz. 16.30 – 19.00
21.09.2019 godz. 14.30 – 18.00
 
UCZESTNICY:
Wiek uczestników: 8 – 13 lat
ilość uczestników: max. 15 osób
 
REZERWACJE:
BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 77/ 454 37 96; 77/ 407 90 56
e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 
PROWADZĄCY:
 
Michał Przyszlak
Urodzony w 1992 roku w Opolu. Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego im. Jana Cybisa. W 2018 roku ukończył Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (specjalizacja Projektowanie Graficzne i Nowe Media). Laureat Stypendium Rektora UO (2014-2018). Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym oraz działaniami z zakresu nowych mediów, w tym VJingiem, instalacją multimedialną, animacją eksperymentalną i fotografią. Autor i współtwórca wielu projektów multimedialnych prezentowanych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech czy Luksemburgu. Eksperymentujący z formą i środkami wyrazu, stale poszukuje nowych inspiracji i możliwości do rozwoju. Szczególnie zainteresowany odkrywaniem więzi pomiędzy obrazem a dźwiękiem – stale poszukuje nowego. Od lat aktywnie zaangażowany w kulturalne działania na terenie miasta Opola, w tym działania Stowarzyszenia Opolskie Lamy. Od 2017 roku wiceprezes Noiz Foundation i jeden z organizatorów Nokta Festival, jak i innych, licznych wydarzeń audiowizualnych w regionie.
 
Rafał Mościcki
nauczyciel, pedagog teatru, wielokrotnie nagradzany (Nagroda Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Odznaka Honorowa za zasługi dla Miasta Opola, Nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty, Nagroda Województwa w Dziedzinie Kultury), społecznik i animator kultury, Dyrektor Generalny Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, twórca Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży, Dyrektor Centrum Festiwalowego MFF NOWE HORYZONTY w latach 2003/2013. Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy, Dyrektor Centrum Kultury Oleska 45 i Kina Meduza.
 
 

Projekt edukacyjny TEATR. Poczuj to! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

internet

1-31

Zdjęcie pochodzi ze spektaklu „Kolorowi Ludzie”:

scenariusz i reżyseria Honorata Mierzejewska-Mikosza

scenografia Ewa Woźniak

animacje i piaskownica interaktywna Paweł Szarzyński i Aleksander Janas / kolektyw kilku.com

muzyka Pavel Helebrand

 

fot. Grzegorz Gajos