MULTIKREACJE/ TEATR.Poczuj to!

W dniach 14-15.06.2019, zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat na warsztaty pn. MULTIKREACJE, odbywające się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Pod okiem prowadzących: Marty Wolnej i Rafała Mościckiego, uczestnicy poznają tajniki związane z tworzeniem PLAKATÓW TEATRALNYCH.

Czy ktoś z was zwraca uwagę na afisze sztuk teatralnych przed ich obejrzeniem? Te małe dzieła sztuki, często niedoceniane, bywają syntezą całego spektaklu. Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, w jaki sposób powstają plakaty teatralne. Jakimi technikami można je stworzyć? W jaki sposób powinny one przyciągnąć widza? Krótko mówiąc – jak zrobić dobry plakat?

Tajemnice plakatu odkryjemy podczas krótkiego wprowadzenia. Uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów.

 

Zajęcia odbywać się będą w dniach:
14.06.2019 godz. 16.00 – 19.00
15.06.2019 godz. 10.00 – 13.00 i 13.30 – 16.30

w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

 

Przeznaczone są dla uczestników w wieku       

8 – 13 lat (max 15 osoba grupa).

 

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
 

PROWADZĄCY:

Marta Wolna

Magister Sztuki ze specjalizacją projektowanie graficzne i nowe media na Uniwersytecie Opolskim. Wiceprezes Stowarzyszenia Opolska Blogosfera Kulinarna w latach 2014 – 2016. W latach 2013-2014 odpowiedzialna za organizację i realizację ogólnopolskich projektów kulturalnych, m.in. Schron Sztuki oraz społeczno-artystycznych m.in. Opolskie Odyseje Meeting the Oddysey (2014). W sierpniu 2013 roku brała udział w projekcie europejskim „Les Frontières N’Existent Pas,”, który odbywał się w ClujNapoca w Rumunii. Zaangażowana w tworzenie Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy od 2010 roku. Od listopada 2015 wiceprezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy.

 

Rafał Mościcki

nauczyciel, pedagog teatru, wielokrotnie nagradzany (Nagroda Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Odznaka Honorowa za zasługi dla Miasta Opola, Nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty, Nagroda Województwa w Dziedzinie Kultury), społecznik i animator kultury, Dyrektor Generalny Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, twórca Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży, Dyrektor Centrum Festiwalowego MFF NOWE HORYZONTY w latach 2003/2013. Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy, Dyrektor Centrum Kultury Oleska 45 i Kina Meduza.

 
 
_DSC5229fot. Grzegorz Gajos 
 

MULTIKREACJE to warsztaty przedstawiające teatr z trochę innej perspektywy, niż typowe bycie widzem. Na cykl składają się  warsztaty z pedagogiem teatru oraz artystami pracującymi w obszarze teatru, ale od strony wizualnej, takiej jak film, animacja, fotografia i nowe media. Działanie z tymi twórcami stworzy dzieciom nie tylko możliwość pracy kreacyjnej, ale również przybliży warsztat i rzemiosło sztuk wizualnych. Warsztat stworzy również uczestnikom możliwość przyglądania się teatrowi z nowej perspektywy i pokaże w jaki sposób można ujmować wizualnie emocje i dzielić się nimi z odbiorcami. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
internet