NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI W SEZONIE 2016/2017 – JESTEŚMY W RANKINGU MIESIĘCZNIKA TEATR!

Przypomnijmy, że ranking TEATRu to opinie kilkunastu najważniejszych krytyków teatralnych, oceniających realizacje powstałe w teatrach w ostatnim sezonie. Wśród wymienianych, znalazły się nasze tytuły i artyści związani z naszym Teatrem.

 

Kategoria: NAJLEPSZA REŻYSERIA: Agata Duda-Gracz m.in. za spektakl „Śmierć przyjeżdża w środę” (wymieniają: Szymon Kazimierczak i Jacek Sieradzki)
 
Kategoria: NAJLEPSZA SCENOGRAFIA – Agata Duda-Gracz za spektakl „Śmierć przyjeżdża w środę” (wymienia: Łukasz Drewniak)
 
Kategoria: NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA I/LUB SPEKTAKL TANECZNY – Tomasz Wesołowski zam spektakl „Śmierć przyjeżdża w środę” (wymienia Jacek Wakar)
 
Kategoria: NAJLEPSZA MUZYKA – Sambor Dudziński za spektakl „Śmierć przyjeżdża w środę” (wymienia Jacek Sieradzki)
 
Kategoria: NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE TEATRU LALKOWEGO – „Mała Mysz i Słoń do pary” (wymienia Jacek Sieradzki)
 
Kategoria: NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI/MŁODZIEŻY – „Kolorowi Ludzie” (wymieniają: Łukasz Drewniak, Szymon Kazimierczak i Jacek Sieradzki ), „Mała Mysz i Słoń do pary” (wymienia Szymon Kazimierczak), „Trzej Muszkieterowie” (wymienia Wiesław Kowalski)
 
Ponadto, w kategorii: NAJLEPSZA ROLA KOBIECA – Szymon Kaźmierczak wymienia Agatę Kucińską – która „poza świetnymi rolami we Wrocławskim T. Lalek wróciła także do reżyserii – na deskach Opolskiego T. Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki zrealizowała z sukcesem »Małą mysz i słonia do pary« Marty Guśniowskiej”.
 
 

Całość rankingu do poczytania na: http://www.teatr-pismo.pl/przestrzenie-teatru/1828/najlepszy,_najlepsza,_najlepsi_w_sezonie_2016/2017/