„NIEKTÓRE BALLADY I JAKIEŚ ROMANSE ADAMA MICKIEWICZA” W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „KLASYKA ŻYWA”

To wspaniała wiadomość! „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza” – spektakl w reżyserii Bogusława Kierca, został zakwalifikowany do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

To dla nas ogromne wyróżnienie, a także szansa na wielki sukces spektaklu. Bo przypomnijmy, że w 2021 do VII edycji Konkursu, zakwalifikowano „Balladynę”, która ostatecznie rozbiła bank nagród podczas 46. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Także podczas tej edycji, siedmioosobowa Komisja Artystyczna wybierze najlepsze jej zdaniem przedstawienia, które zostaną zaproszone na Festiwal Opolskie Konfrontacje Teatralne / „Klasyka Żywa”, gdzie będą rywalizować o Nagrodę im. Wojciecha Bogusławskiego i inne wyróżnienia przyznawane przez Jury Festiwalu. Komisja Artystyczna przyzna też nagrodę im. Stanisława Hebanowskiego dla najciekawszego odkrycia repertuarowego.
 
A zatem – prosimy o trzymanie kciuków. I jednocześnie przypominamy, że w tym tygodniu spektakl gości w naszym repertuarze, a w najbliższy piątek odbędzie się prezentacja z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy.

 
Serdecznie zapraszamy!

 

klasyka żywa
fot. Maciej Stobierski
 
 
 
Produkcję premiery:
www11