NOC KULTURY W OTLiA

Serdecznie zapraszamy do udziału w NOCY KULTURY! W tym roku na mieszkańców naszego miasta czeka około 16 wydarzeń kulturalnych – w tym koncerty, kino samochodowe, warsztaty i wystawy. Większość z nich odbędzie się on-line, natomiast te, które będą organizowane w sposób standardowy zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad i wymogów sanitarnych wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów.

W tegorocznym programie wydarzenia, znajdziecie także działania naszego Teatru, które przygotowaliśmy w formule on-line. A co kryje się pod hasłem CZYTAMY-SŁUCHAMY-DZIAŁAMY? Już wyjaśniamy i zachęcamy do udziału!

„TAŃCZ, CÓRKO KSIĘŻYCA!”, godz. 17:00
O godz. 17:00 zapraszamy na warsztaty on-line, w doskonale znanej Widzom formule, Czytanie-Działanie. Inspiracją do warsztatowych działań będzie książka Wydawnictwa ZAKAMARKI „Tańcz, Córko Księżyca!”, tekst: Kouam Tawa, ilustracje: Fred Sochard, którą przeczyta aktorka Karolina Gorzkowska. To piękna poetycka opowieść kameruńskiego poety, dramaturga i autora książek dla dzieci zilustrowana przez francuskiego ilustratora, o życiu i ludzkim losie, o młodości i starości, o tym, co przemija i co pozostaje, o pasji i o tańcu oczywiście. A wszystko w scenerii afrykańskiej wioski tętniącej kolorami, muzyką i opowieściami takimi jak ta. Tuż po wysłuchaniu tej niezwykłej opowieści, Widzowie zostaną zaproszeniu do udziału w działaniach plastycznych, które poprowadzi modelator Anna Miszczyszyn oraz działaniach choreograficznych, które poprowadzi aktor Jakub Kowalczyk.

Wydarzenie w znanej przez uczestników formule: czytanie + warsztaty choreograficzne + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na niepublicznym linku na kanale You Tube.
Link do filmiku wraz z instrukcją dostępu prześlemy mailowo po zakończonej rekrutacji. Link aktywny będzie w sobotę od godz. 17:00 do 20:00.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe pod adresem bow@teatrlalki.opole.pl
Ilość miejsc jest ograniczona (max 30 rodzin), decyduje kolejność zgłoszeń.
Czas trwania warsztatów: około 30 minut

„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”, godz. 20:00
Na dobranoc – dla najmłodszych – zapraszamy na słuchowisko on-line, w wykonaniu Elżbiety Żłobickiej, zrealizowane w ramach filmowego cyklu BABCIA ELA DZIECIOM. O godz. 20:00 aktorka przeczyta piękną baśń Hanny Januszewskiej na motywach Charles’a Perraulta „Śpiąca Królewna”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Baśń przeniesie słuchaczy do magicznych miejsc prezentowanych na fotografiach autorstwa Beaty Wepy, a całość słuchowiska dopełni muzyka Pawła Szklarskiego.
Zapraszamy na tę piękną historię o losach zaczarowanej dziewczynki z królewskiego rodu.

Słuchowisko dostępne będzie dla wszystkich chętnych od godz. 20:00 na stronach: www.teatrlalki.opole.pl, www.facebook.com/OTLiA, www.youtube.com/OTLiA1937, bez dalszych ograniczeń czasowych

Szczegółowy program Nocy Kultury znajduje się na stronie: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/noc-kultury-2020

NK 2020 www