NOC KULTURY W OTLiA

Noc Kultury w OTLiA to dwie propozycje: dla tych najmłodszych i tych nieco starszych. Naszych Widzów zaprosimy na wyjątkowe, teatralne prezentacje, połączone ze spotkaniami z twórcami:

  • spektakl „Tchórzofretka”
  • trzecia próba generalna sztuki „Balladyna”

  • 18:00, spektakl „Tchórzofretka” (cena biletu: 23 zł Ulgowy / 25 zł Normalny)

Dzieci i ich opiekunów zapraszamy o godz. 18:00 na małą scenę, na której zagramy spektakl pt. „Tchórzofretka”. To piękna opowieść dla najmłodszych o tym, jak pokonać strach i jak znaleźć w sobie odwagę do realizowania swoich marzeń. Naszej tytułowej bohaterce się to udało, ale wcale nie było łatwo, bo na początku, Tchórzofretka bała się wszystkiego! Z obawy przed niebezpieczeństwem, ryzykiem i wszystkim, co nieznane, nigdy nie wychodziła z domu. Aż pewnego dnia, siedząc w swoim małym domku, Tchórzofretka nieopatrznie otworzyła okno i nagle porwał ją nieznośny Wiatr! Wówczas rozpoczęła się jej podróż pełna przygód, niespodziewanych zdarzeń i nieoczekiwanych znajomości.

Piękna, ciepła i wesoła historia, opowiada nam o tym,  że każdy z nas się czegoś boi, a najczęściej tego, czego nie zna. Jeśli jednak rozbudzimy w sobie odwagę do pokonywania lęków i odważnie stawimy czoła wyzwaniom, życie może dla nas przygotować najpiękniejsze niespodzianki! A jakie przygody przytrafiły się naszej Tchórzofretce i jakimi niespodzianki obdarzyło ją życie? Przekonacie się na spektaklu, na który serdecznie Was zapraszamy. A tuż po przedstawieniu spotkacie się z aktorkami, a także wszystkimi lalkowymi postaciami, występującymi w przedstawieniu.

Więcej o spektaklu:

TCHÓRZOFRETKA


  • 18:00, trzecia próba generalna sztuki „Balladyna” (15 pojedynczych nieodpłatnych wejściówek dla pierwszych 15 widzów)

                W wyjątkową Noc Kultury, mamy propozycję – równie wyjątkową – także dla dorosłych widzów. A wyjątkową dlatego, że takie wydarzenie na co dzień nie jest dostępne dla widzów. Już 26 czerwca odbędzie się premiera spektaklu „Balladyna”. I choć „premiera” to teoretycznie pierwsze wystawienie sztuki dla widzów, to my dajemy Wam możliwość zobaczenia jej jeszcze wcześniej! 25 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na trzecią próbę generalną, która będzie pierwszym spotkaniem aktorów z publicznością. Aktorzy zagrają „Balladynę”, a Wy będziecie jej pierwszymi, przedpremierowymi widzami.  Dla wszystkich twórców będzie to egzamin, podczas którego będziemy mogli sprawdzić, czy wszystkie elementy spektaklu ze sobą współgrają i przede wszystkim – zobaczyć reakcje naszej publiczności! Tuż po prezentacji, zaprosimy Was na spotkanie z reżyserem, Konradem Dworakowskim, które poprowadzi Agnieszka Zientarska. „Balladyna” Juliusza Słowackiego – mimo, że jest tekstem romantycznym i  znakomitym przykładem literatury klasycznej, w naszej realizacji będzie produkcją współczesną. Będzie opowieścią balansującą pomiędzy światem magicznym i współczesnym, z doskonałymi rolami aktorskimi i nieoczywistą muzyką.  Serdecznie zapraszamy widzów (młodzież i dorosłych) na to teatralne spotkanie. Do udziału w próbie zaprosimy pierwszych 15 osób, które zgłoszą się do Teatru po nieodpłatne wejściówki. Jedna osoba może otrzymać max 2 wejściówki.

Więcej o spektaklu:

BALLADYNA


NK 2021 baner 4 (002)

Pełny program NOCY KULTURY: http://nockultury.opole.pl/